Dużymi krokami zbliża się już wrzesień a wraz z nim pierwsza edycja konferencji SmartDevCon. Znany jest już prawie cały program konferencji, a dodatkowo pojawiły się przystępne cenowo wejściówki “lite”.

O sile każdej konferencji świadczą jej prelegenci. Nie inaczej jest w przypadku SmartDevCona, gdzie wysłuchać będzie można ciekawych wystąpień zagranicznych gości. Wśród nich koniecznie należy wspomnieć o Jeremym Olsonie – młodym bloggerze, przedsiębiorcy i zdobywcy Apple Design Award 2011, który w trakcie swojej prelekcji zdradzi własny przepis na sukces w App Store.
Z kolei rozwiązanie problemu jak szybko stworzyć aplikację mobilną nie instalując całej masy narzędzi i środowisk programistycznych przedstawi, pochodzący z Australii, Flame Herbohn. W tym celu wykorzysta swój autorski system appMode, który do zbudowania aplikacji wymaga jedynie przeglądarki internetowej.
Inny z prelegentów, ekspert z zakresu różnych platform mobilnych i organizator Dutch Mobile Conference – Martin de Keijzer, przybliży uczestnikom SmartDevCona ideę czegoś co być może w ciągu paru lat zagrozi Androidowi i iOSowi, czyli tworzony przez Fundację Mozilla system Firefox OS. Ponadto Martin przedstawi framework Sencha Touch 2 umożliwiający tworzenie wieloplatformowych aplikacji, który, podobnie jak inne tego typu rozwiązania, w czasach fragmentacji na rynku mobilnym zyskuje na znaczeniu.
Na SmartDevConie, obok wcześniej wspomnianych, z wystąpieniem pojawi się Carsten Munk współtwórca i główny architekt projektu Mer. Co ciekawe tym otwartym i wydawałoby się niszowym rozwiązaniem opartym na GNU/Linuksie interesują się zarówno znane, duże firmy z Azji, ale również małe, obiecujące fińskie startupy zakładane przez byłych pracowników Nokii jak Jolla Mobile. Ta ostatnia, działająca od ubiegłej jesieni, firma jeszcze w tym roku chce wypuścić dwa smartfony bazujące na owocach projektu Mer i tym co znane było szerzej światu jako Meego.
Mocnym punktem całej imprezy będzie na pewno prelekcja Arkadiusza Stopczyńskiego, doktoranta z Denmark Technical University – jednego z twórców pierwszego na świecie mobilnego skanera mózgu. Nie mniej ciekawie zapowiada się też prezentacja projektu Telecar, czyli sterowanego smartfonem samochodu działającego pod kontrolą Linuksa.
Poza tym w programie SmartDevCona znalazło się między innymi miejsce na wystąpienia poświęcone rynkowi gier na platformy mobilne, systemom in-vehicle infotainment, jak i skutecznym tworzeniu wydajnych i pozbawionych błędów aplikacji dla systemu Android.
Warto wspomnieć, że SmartDevCon to nie tylko prelekcje, ale również świetna okazja do spotkania podobnych sobie specjalistów, wymiany doświadczeń, nawiązania współpracy czy wręcz znalezienia pracy w branży. By uczynić konferencję dostępniejszą dla większego grona fanów technologii mobilnych i osób zainteresowanych – organizatorzy wprowadzili tańsze wejściówki typu “lite” dające również dostęp do całego programu konferencji.
Po więcej szczegółów odnośnie konferencji zapraszamy na stronę SmartDevCona.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: organizatorzy.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →