7thGuard.net jest jednym z najstarszych w polskiej części internetu serwisem poświęconym otwartości standardów, wolności oprogramowania, szeroko pojętych wolności w internecie, walce z praktykami monopolistycznymi w świecie informatyki oraz – co jest coraz ważniejsze w dzisiejszym świecie – rozwojowi społeczeństwa informacyjnego…
Nigdy nie byliśmy serwisem czysto informacyjnym – tracą one zresztą rację bytu w czasach web 2.0 i treści generowanej przez dwa kliknięcia użytkownika. U nas znajdzie się miejsce na teksty dłuższe niż trzy linijki, na artykuły poradnikowe, na ważne aktualności, na dyskusję, komentarze, opinie. Nie znaczy to, że Czytelnik 7thGuarda przegapi pojawienie się istotnych nowości w świecie wolnego oprogramowania – jeśli są one ważne, dowie się o nich z 'krótkich’ lub z dłuższego artykułu poświęconego danej sprawie. Nie ilość jest dla nas ważna – lecz jakość – więc Czytelnikowi nie grozi zalew informacji nie do opanowania.
7thGuard powstał w 2001 roku – i wciąż działa. Zapraszamy do współredagowania!
Uwaga! Jak widać, serwis aktualnie przechodzi metamorfozę. W którą stronę pójdzie, zależy od głównego redaktora oraz czytelników. Stay tuned.
Zastrzeżenie: serwis w żaden sposób nie jest powiązany z żadną firmą czy organizacją, a wszelkie wyrażone w nim opinie są tylko i wyłącznie opiniami ich autorów… W szczególności nie są to opinie firm, z których łącza i komputerów korzystamy lub dla których pracujemy… Serwis jest robiony po godzinach i nie chcemy, aby go kojarzono z kimkolwiek bądź czymkolwiek poza ekipą go tworzącą.