Z początkiem lipca br. ruszyły zapisy na trzecią już edycję konferencji programistów i sympatyków języka PHP, PHPCon Poland 2012. Spotkanie odbędzie się w ostatni weekend września w pobliżu Kielc.

Gośćmi specjalnymi konferencji będą tym razem: Wim Godden, który ma w swoim dorobku pracę dla takich projektów jak choćby PHPAdsNew, a w tej chwili zajmuje się skalowalnością i HA; Thijs Feryn – organizator konferencji PHPBenelux oraz ewangelista odpowiedzialny za kontakty społecznościowe z belgijskiego Combella – firmy hostującej m.in. joind.in, a także Jam McGuire – drupalista duszą i ciałem, pracujący dla niemieckiej firmy Aquia i reprezentujący Drupala, gdy tylko nadarzy się okazja.
W tym roku uczestnicy mają po raz pierwszy realny wpływ na to, kogo i z czym będzie można usłyszeć podczas konferencji. Na stronie www.phpcon.pl/agenda trwa głosowanie na propozycje agendowe. Spośród prawie trzydziestu propozycji w programie spotkania ma szansę pojawić się kilkanaście, przy czym pewne miejsce mają tylko goście specjalni oraz sponsorzy. Pozostałe prelekcje zostaną dobrane na podstawie liczby oddanych głosów w rankingu. Znajdzie się też miejsce dla lighning talks, czyli błyskawicznych, nie zapowiedzianych wystąpień osób spośród słuchaczy, chcących poinformować o ciekawych projektach czy wydarzeniach.
PHPCon Poland to prelekcje, dyskusje panelowe, warsztaty, spotkania towarzyskie oraz elementy rozrywkowe. Jak co roku wszystkich uczestników obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Konferencja rozpocznie się o prawie miesiąc wcześniej niż ostatnio, dlatego grill na wolnym powietrzu ma szansę odbyć się w nieco cieplejszej atmosferze. Będzie też można, tak jak poprzednio, bez dodatkowych opłat korzystać z krytego basenu oraz internetu.
PHPCon PL 2012 objęła już sponsoringiem firma MegiTeam, swój wkład potwierdzili też Microsoft oraz Mentax. Impreza pod medialnym patronatem serwisów php.pl, OSWorld, OSNews, 7thguard.net oraz webhosting.pl, odbędzie się w dniach 28-30 września br. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnicy spotkają się w Górach Świętokrzyskich w hotelu Przedwiośnie w Mąchocicach koło Kielc.
Bieżące informacje oraz zapisy on-line dostępne są na stronie imprezy pod adresem: www.phpcon.pl. Zapisy zakończą się na około dwa tygodnie przed konferencją albo po wyczerpaniu liczby miejsc. Warto jednak pomyśleć o udziale i rejestracji już teraz, bo zniżki jak zwykle będą malały w miarę upływu czasu.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: DarGrze.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →