Trwają zapisy na jubileuszową, dziesiątą edycję Jesieni Linuksowej. Gościem specjalnym będzie Italo Vignoli z The Document Foundation. Równolegle do zapisów, użytkownicy serwisu jesien.org wybierają najciekawsze ich zdaniem propozycje prelekcji.

W tym roku gościem specjalnym Jesieni Linuksowej będzie Italo Vignoli, jeden z założycieli oraz członek Rady Dyrektorów The Document Foundation. Fundacja ta odpowiada za rozwój pakietu Libre Office.
Podobnie jak kilka lat temu, organizatorzy przygotowali sondę agendową, czyli głosowanie na najciekawsze propozycje prelekcji. By wziąć w nim udział, wystarczy założyć sobie konto w serwisie internetowym jesien.org i przejść na stronę agendy. Wybór odbywa się na takiej samej zasadzie co wykop: polega na dodaniu punktu tym prelekcjom, które powinny w pierwszej kolejności znaleźć się w agendzie.
Zgłoszona tematyka jest jak zwykle szeroka. Dotyczy między innymi: problematyki wyczerpania IPv4, szyfrowania, developerki Javy, cloud-computingu, Androida i innych systemów wbudowanych, MongoDB, Git, Scala, ale również OpenStreetMap czy problematyki polityczno-prawnej wokół Wolnego Oprogramowania czy wreszcie Wolnej Edukacji. To, które prelekcje znajdą się w agendzie, zależy w tym roku przede wszystkim od internautów.
Jesień Linuksowa odbędzie się w tym roku po raz dziesiąty. Z tej okazji, w sobotni wieczór w sali prelekcyjnej wystąpi znany z rybnickich edycji Jesieni, duet wokalno-klawiszowy Pauli Kujawskiej i Jarka Hanika – artystów znanych jesiennikom z dwóch rybnickich edycji konferencji. Ma być też urodzinowy tort… Konferencja zapowiada się więc ciekawie. Tym ciekawiej, że przecież Jesień to nie tylko prelekcje. Po części oficjalnej, często do późnych godzin nocnych, trwają nieformalne spotkania, dyskusje i wymiana doświadczeń. Jest to rzadka okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego, wymienić poglądami, a czasem zaistnieć w nowym projekcie i wzbogacić swoje CV.
Członkowie Polskiej Grupy Użytkowników Linuxa (PLUG) z uregulowanymi składkami mają w tym roku prawo do stałej zniżki na Jesień w wysokości 40 zł, czyli na poziomie pełnopłatnej rocznej składki. Zaś dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą dotrzeć w piątek po południu, organizatorzy przygotowali wersję light, czyli zakwaterowanie dopiero od soboty. W tym przypadku pobyt rozpoczyna się obiadem, 13 października, a kwota, którą trzeba wpłacić, też jest odpowiednio niższa.
Jesień Linuksowa 2012 odbędzie się w dniach 12-14 października br., podobnie jak w latach ubiegłych – w Górach Świętokrzyskich, w trzygwiazdkowym hotelu Przedwiośnie w Mąchocicach Kapitulnych. Szczegóły oraz zapisy on-line dostępne są na stronie imprezy pod adresem: http://www.jesien.org/. Zapisy zakończą się na dwa tygodnie przed konferencją albo po wyczerpaniu dostępnych miejsc. Warto jednak pomyśleć o udziale i rejestracji już teraz, bo ceny jak zwykle rosną w miarę upływu czasu.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: DarGrze.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →