Po sukcesie drugiej edycji PyCon PL oraz licznych pozytywnych opiniach uczestników jasne było, że kolejna edycja powinna się odbyć. W tym roku wszyscy sympatycy języka Python będą mieli okazję spotkać się, tak jak w ubiegłym roku, w Ustroniu. Nie zmienia się również jesienny termin, konferencja odbędzie się w dniach 8-10 października 2010. Rozpoczęła się już zarówno rejestracja uczestników, jak i możliwość zgłaszania propozycji prelekcji.

PyCon PL jest konferencją w całości poświęconą Pythonowi, skupiającą zarówno ekspertów, jak i początkujących użytkowników tego języka programowania. Jest ona nie tylko tworzona na wzór największego, amerykańskiego PyCona, ale również we współpracy z jego organizatorami. Owocem tej współpracy była zeszłoroczna wizyta Wesleya Chuna, autora książki „Core Python Programming”, który wygłosił specjalnie przygotowane dwie prelekcje. Nie był to jedyny zagraniczny gość.
Od 8 do 10 października 2010 entuzjaści Pythona będą mieli okazję poznać środowisko tego języka, wysłuchać wykładów, a także wziąć udział w warsztatach. Zakwaterowanie wszystkich uczestników oznacza oczywiście o wiele więcej: możliwość krótkich wystąpień, spotkań i rozmów w mniejszych grupach, wspólne obiady, czy wieczorno-nocne imprezy.
PyCon tworzony jest nie tylko przez organizatorów, ale przede wszystkim przez uczestników i osoby, które wygłaszają prelekcje. Termin zgłaszania własnych propozycji upływa 7 lipca, dlatego nie należy z tym niepotrzebnie zwlekać. Równocześnie z możliwością zgłaszania własnych wystąpień rozpoczęła się rejestracja uczestników. Wcześniejsze zgłoszenia owocują niższym wydatkiem, dlatego szybki zapis przynosi korzyść wszystkim chętnym.
Więcej szczegółów oraz wszystkie nowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie konferencji PyCon PL.
Zapraszamy!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: DarGrze.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →