25. października w Warszawie, od 10. rano, Laboratorium BRAMA na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (ul. Nowowiejska 15/19, piwnica, pokój 039) zaprasza na Bliższe Spotkanie Trzeciego Stopnia z Linuksem, inaugurujące inicjatywę Linux w Bramie, mającą na celu stworzenie warunków do powstania przyjaznej społeczności związanej z Wolnym Oprogramowaniem i promocję samego Wolnego Oprogramowania.

Linux w Bramie rozpocznie się oficjalnie od seminarium i warsztatów, na których wszyscy zainteresowani będą mogli własnoręcznie zainstalować Linuksa (plany przewidują możliwość wyboru spośród kilku dystrybucji „biurkowych” – Ubuntu/Kubuntu/Xubuntu, OpenSuSE, Fedora Core, PCLinuxOS, Sabayon) na maszynach Laboratorium oraz własnych, zapoznać się z tym systemem i uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania, związane z Linuksem czy Wolnym Oprogramowaniem. W planie są również linuksowe gry (fragfest?..) – tak, na Pingwinie da się i pograć!
Zapraszamy wszystkich chętnych – zarówno zadeklarowanych fanów dowolnego z systemów operacyjnych, jak i zwykłych użytkowników, którzy chcą zobaczyć, o co z tym Linuksem chodzi; zapraszamy z laptopami i desktopami – jeżeli chcecie zobaczyć, jak Linux działałby na Waszej maszynie, i zapraszamy bez sprzętu, za to ze sporą dozą ciekawości. Weźcie czyste płyty – tak na wszelki wypadek, może Wam pingwin do gustu przypadnie. 😉
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa „do ostatniego gościa”. Wstęp wolny i bez rejestracji.
Linux w Bramie
Inicjatywa „Linux w Bramie” ma udostępnić wszystkim chętnym możliwość bliższego zapoznania się ze światem Wolnego Oprogramowania, stworzyć miejsce, gdzie będzie można wpaść by uzyskać pomoc „z pierwszej ręki” przy instalacji czy konfiguracji Linuksa, lub by o Wolnym Oprogramowaniu po prostu pogadać i posłuchać. Chcielibyśmy, by Laboratorium stało się miejscem wymiany zdań i myśli na temat Wolnego Oprogramowania i jego miejsca we współczesnym świecie.
Laboratorium BRAMA
Laboratorium Badań i Rozwoju Systemów i Aplikacji Mobilnych BRAMA na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej prowadzi rozwój projektów software’owych i – w perspektywie – hardware’owych związanych z platformami mobilnymi. W miarę możliwości, do realizacji swych celów Laboratorium używa Wolnego i Otwartego Oprogramowania.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: rysiek.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →