Coraz więcej oddziałów jednostek samorządowych na Filipinach chce wdrożyć lokalny projekt – oprogramowanie Open Source dla ośrodków zdrowia – tworzony na University of the Philippines Manila. W ciągu ostatnich dwóch lat system Community Health Information Tracking System (CHITS) został wdrożony w co najmniej 12 okręgach, mówi Alvin Marcelo – kierownik projektu.
Jak podaje strona projektu – oprogramowanie to służy do zbierania informacji na temat przebiegu leczenia pacjenta z programów (w sensie działań w zakresie polityki zdrowotnej – przyp. aut.) Field Health Service Information System (FHSIS) i integruje je w jeden jednolity, rozległy system informatyczny.

CHITS składa się z wielu modułów, zawierających m.in. rejestr danych pacjentów, rejestr leków, dane na temat jakości obsługi pacjentów, system planowania i rejestracji wizyt, system automatycznego przypominania i powiadamiania za pomocą SMSów.
Dzięki CHITS informacje te są dostępne nie tylko dla publicznej służby zdrowia, ale dostarcza także informacji w procesie planowania polityki zdrowotnej.
System został jednym z finalistów w ogólnoświatowym konkursie przedsiębiorców branży ICT (technologii informacyjno-komunikacyjnych) Stockholm Challenge
Archiwalny news dodany przez użytkownika: ptad.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →