Znane są już wyniki wczorajszego posiedzenia Komitetu Technicznego 182 (ds. Ochrony Informacji w Systemach Teleinformatycznych) Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. 17 osób poparło format MS OO XML z zastrzeżeniami, trzy zagłosowały za wstrzymaniem się od głosu, zero głosów sprzeciwu. Oznacza to, że KT 182 poprosił PKN o poparcie w ISO formatu Microsoftu z jednoczesnym zgłoszeniem zastrzeżeń do niego.
Pozostaje pytanie, jaką decyzję podejmie prezes PKN w sytuacji, gdy KT 171 (ds Oprogramowania i Sieci Komputerowych), który pierwotnie zajmował się tym tematem, zagłosował zdecydowaną większością głosów przeciwko przyjmowaniu formatu MS OO XML jako standardu ISO.

Dziś węgierski Komitet Normalizacyjny, który pierwotnie poparł MS OO XML, zbiera się w celu ponownego głosowania. Pierwsze zostało przeprowadzone z poważnym naruszeniem reguł, nie dając szans na zabranie głosu przeciwnikom tego formatu. Być może podobnie zachowa się Szwecja, o której dopiero co pisaliśmy (warto zobaczyć prezentację argumentów strony przeciwnej przedstawioną podczas spotkania w tym kraju).
A tak wygląda cała sprawa oczyma rysownika (dla uściślenia: w naszym kraju Novell siedzi po innej stronie stolika)

Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →