Revival dumnie prezentuje swój kolejny projekt: Grupy Użytkowników Linuksa. Strony projektu mimo wystartowania w nocy 13/14 listopada bardzo dynamicznie się rozwijają. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych IT a przede wszystkim tych, którym nieobojętna jest wolność społeczeństwa informacyjnego do aktywnego uczestnictwa w rozwijaniu wiki, tworzeniu nowych LUGów oraz działaniu w ramach tych już istniejących !

Grupy Użytkowników Linuksa to społeczności lokalne, które powstały aby poszerzać w sposób niczym nieograniczony swoją wiedzę, dzielić się nią z innymi, promować wolne oprogramowanie, zachęcać władze samorządowe do popierania otwartych, wolnych rozwiązań. Oddziały lokalne jednoczą miłośników technologii informacyjnej oraz ludzi zaangażowanych w walkę o wolność.
Na chwilę obecną GUL rozwijają następujące działania: lista odpowiedników programów windowsowych (alternatywy), FAQ, wsparcie w migracji, wykłady oraz materiały promocyjne związane z GUL i samym Linuksem. Na stronie GUL znajduje się również prosty mechanizm „geolokacji”, który z czasem będziemy chcieli rozwinąć i zautomatyzować.
GUL nie ogranicza się jedynie do systemu Linux. Wszelkie inne, wolne systemy są mile widziane. Więcej informacji dotyczących GUL: www.gul.copyleft.pl
Archiwalny news dodany przez użytkownika: l5x.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →