Bezpieczeństwo pracowni komputerowej to coś więcej, niż tylko dobrze chronione komputery – to także użytkownicy bezpieczni od wulgarnych treści. Prawo jest jasne: odpowiedzialność za filtrowanie nieodpowiednich treści w pracowniach szkolnych, bibliotecznych, znajdujących się w urzędach i domach kultury, ponoszą właściciele i administratorzy udostępnianych komputerów. Czy są gotowi na to wyzwanie?
Zapraszamy na darmowe szkolenie, zorganizowane przez Akademię Linuksa i ZNP, przeznaczone dla wszystkich administratorów pracowni informatycznych, traktujących poważnie kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Podczas szkolenia pokażemy, w jaki sposób – korzystając wyłącznie z darmowych rozwiązań open source (między innymi z Linuksa, Squida i Dansguardiana) – spełnić surowe wymagania stawiane pracowniom edukacyjnym i firmowym. Jednocześnie wyjaśnimy, w jaki sposób dobrać optymalną topologię sieci, jaki routing zastosować przy łączeniu dostępu tradycyjnego z dostępem bezprzewodowym i – przede wszystkim – jak ten informatyczny cel może osiągnąć ktoś, kto nie zna się specjalnie na Linuksie, a chce po prostu zainstalować sobie sprawdzone rozwiązanie. Głównymi punktami szkolenia (prowadzonego w formie wykładu z demonstracją na żywo) będą: * zainstalowanie filtru cenzurującego Internet na wybranych komputerach w sieci, * skonfigurowanie zapory sieciowej (firewall) i routingu w sieci w ten sposób, aby dało się wdrożyć zaawansowaną politykę bezpieczeństwa, * bezkonfilktowa współpraca Linuksa i Windows w ramach stworzonej sieci. Wszyscy uczestnicy otrzymają komplet szczegółowych materiałów; po zakończeniu części pokazowej przewidujemy sesję pytań i odpowiedzi. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest uprzednia (do 21.11.2006) rejestracja telefoniczna pod numerem 022 826 10 11 (bezpośredni numer do Ośrodka Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP) lub email chicinska(at)znp.edu.pl.
Wszelkich informacji udzielamy także przez email (bezpieczny(at)akademia.linuksa.pl). Po szkoleniu na stronie Akademii Linuksa zostaną także umieszczone materiały do śiągnięcia.
Podsumowanie – co, gdzie, kiedy i jak się zapisać:
Udział w warsztatach jest bezpłatny, trzeba się tylko zawczasu zarejestrować. Aby się zarejestrować, wystarczy zadzwonić pod warszawski numer telefonu (022) 826 10 11 (bezpośredni numer do Ośrodka Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP).
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Filip Dreger.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →