Każdy, kto korzysta z aplikacji sieciowych przeżywa podobne rozterki: z jednej strony współdzielenie zasobów w sieci daje wymierne korzyści (nie trzeba choćby biegać z dyskietką między stacjami roboczymi), z drugiej strony sieć bywa czasami, delikatnie mówiąc, zawodna, co potrafi doprowadzić do frustracji niejednego użytkownika. Czy jest zatem sposób by korzystać z dobrodziejstw sieci minimalizując jednocześnie możliwość występowania problemów z dostępem do danych?
Poznański oddział PLUG zaprasza na wykład poświęcony replikacji. Będzie to wprowadzenie do zagadnień związanych z konstrukcją, zarządzaniem spójnością i implementacją systemów stosujących replikację. Omawiane problemy będą ilustrowane praktycznymi zastosowaniami replikacji: w systemach plików (AFS, Coda, NFSv4), usługach katalogowych (DNS, LDAP), bazach danych (MySQL, PostgreSQL) i innych (CVS, Usenet).

Wykład odbędzie się 11 stycznia 2006, środa o godzinie 18:00, w auli C „multimedialnej”, w budynku wydziału Matematyki i Informatyki, Collegium Mathematicum, ul.Umultowska 87 (Morasko). Wykład poprowadzi dr Cezary Sobaniec z Politechniki Poznańskiej.
Wykład jest otwarty, zapraszamy każdego chętnego do udziału i dyskusji.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: cantek.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →