Coraz większym zainteresowaniem cieszy się otwarta kilka miesięcy temu przez Novella dystrybucja OpenSuse. Jest nie tylko dołączana do kolejnych miesięczników – nie tylko poświęconych Linuksowi – ale i bez przerwy ściągana z sieci. Według opublikowanej dziś informacji, potwierdzono conajmniej 750 tys. instalacji tej dystrybucji, co daje średnio jedną instalację na dwanaście sekund.

W tym samym komunikacie zapowiedziano udostępnienie gotowych zestawów narzędzi i bibliotek wykorzystywanych przy tworzeniu dystrybucji oraz publicznego serwera narzędziowego, z którego będą mogli korzystać wszyscy zarejestrowani uczestnicy projektu.

Udostępnienie dystrybucji OpenSuse – tworzonej jednocześnie z myślą o prostocie używania oraz dużej ilości dostępnych pakietów – ma niemały wpływ na wzrost popularności Linuksa. Przy okazji jest szansa, że część ułatwiających obsługę rozwiązań z tej dystrybucji trafi także do innych.

Jeszcze w czasach „zamkniętego” Suse powstawało wiele niezależnych pakietów, które uzupełniały braki dystrybucji. Czy po otwarciu całego projektu dystrybucja znajdzie nowych zwolenników również wśród zaawansowanych użytkowników Linuksa – dowiemy się już wkrótce. Dotychczasowe doświadczenia wskazują na to, że tak.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →