I Kongres Linuksa Profesjonalnego Linux w biznesie odbędzie się 1 czerwca 2005 r. w warszawskim hotelu Radisson SAS. Organizatorami imprezy są firmy Oracle, IBM i Novell oraz nowo powstałe Stowarzyszenie Linux Profesjonalny, które w ten sposób debiutuje na forum publicznym. Celem Stowarzyszenia jest właśnie m.in. upowszechnianie wiedzy o profesjonalnych rozwiązaniach linuksowych, promowanie współpracy producentów oprogramowania i sprzętu oraz firm oferujących usługi związane z Linuksem, a także szeroko pojęty marketing i lobbing na rzecz profesjonalnych rozwiązań open source wśród potencjalnych klientów.

– „Każdy, kto zawodowo zajmuje się informatyką, czy nowoczesnym zarządzaniem informacją musi uznać ogromną wartość Linuksa dla biznesu” – powiedział Stanisław M. Stanuch, prezes Stowarzyszenia Linux Profesjonalny. – „Zarówno jego obecny model rozwoju, jak i wsparcie uzyskane ze strony czołowych firm komputerowych na świecie dowodzą, że platforma ta oferuje najwyższy poziom za niewygórowaną cenę. Dlatego też Stowarzyszenie Linux Profesjonalny podjęło się organizacji Kongresu, by udowodnić wszystkim polskim firmom, że rozwiązania linuksowe są dzisiaj tworzone przez profesjonalistów i dla profesjonalistów.”

Konferencja o profilu techniczno-biznesowym adresowana jest do specjalistów IT oraz kadry zarządzającej. Podczas konferencji zostaną przedstawione m.in. oparte na Linuksie najnowsze rozwiązania profesjonalne, wdrożone w polskich firmach i instytucjach. Goście konferencji będą mieli okazję zapoznać się z platformami sprzętowymi, oprogramowaniem i praktycznymi aspektami wdrażania i eksploatacji rozwiązań linuksowych. Na pytania odpowiedzą eksperci firm Oracle, IBM i Novell. Uczestnicy będą również mogli wziąć udział w dyskusji o biznesowych korzyściach, płynących z wykorzystania oprogramowania open source „Linux w firmie. Dlaczego tak?”.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagane jest zarejestrowanie swojego udziału. Szczegółowy program konferencji oraz możliwość rejestracji dostępne są w Internecie pod adresem www.linuxpro.org.pl/kongres.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: LinuxPro.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →