Za miedzą Grupa Rozwoju Gospodarczego Regionu Stuttgartu stworzyła na potrzeby własnej działalności dostępną przez www prezentację systemu Linux. Ze względu na spore zainteresowanie prezentacja została przetłumaczona na język angielski (użytkownicy Maców i Linuksa powinni najpierw zajrzeć do FAQ).

Dzięki prezentacji zainteresowane osoby mogą bez konieczności instalowania systemu (czy też nagrywania płyt typu LiveCD) w każdej chwili wypróbować w działaniu dystrybucję SUSE w wersji 9.1. Dostępne jest standardowe oprogramowanie, czyli m.in. Firefox, OpenOffice oraz GIMP. Ten adres warto gdzieś zanotować, jeśli mamy w planach nawracanie znajomych (szefa?).
Z kolei, jak donosi Yahoo! News, po drugiej stronie sadzawki Linux zdobywa coraz więcej terenu. Między innymi dzięki oficjalnym zaleceniom rządu Brazylii, tamtejszy rynek nowych technologii coraz bardziej polega na oprogramowaniu Open Source. Z obserwacji Intela i Novella wynika, że rozwiązania linuksowe największą popularnością cieszą się w Indiach oraz właśnie Brazylii. Ta ostatnia firma, najwyraźniej zachęcona dotychczasowymi sukcesami, wypuściła niedawno wersję swojego systemu desktopowego specjalnie przystosowaną do wymagań Brazylijczyków.
Jak powiedział Oscar Clarke, szef Intela na Brazylię: „Będziemy coraz więcej słyszeć o wolnym oprogramowaniu i Linuksie w zastosowaniach rządowych i korporacyjnych, a coraz mniej o Windowsie„.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: mmazur.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →