Kilka tygodni temu pisaliśmy o OOoFf, pudełku zawierającym OpenOffice.org i Firefoksa. Dziś dotarła do nas informacja, że firma Connect Distribution zdecydowała się na dystrybucję zarówno OOoFf, jak i Linspire – prostej w obsłudze dystrybucji Linuksa (znanej wcześniej jako Lindows). Koszt – odpowiednio – 39,90 i 69,90 euro.

Informacja ta zbiegła się z wiadomością, że firma Linspire uruchomiła projekt IRMA mający na celu pełne przetłumaczenie do końca 2006 roku Linuksa na 78 języków. Osoby zainteresowane pomocą mogą się przyłączyć do projektu – w tej chwili Polska jest reprezentowana przez dwie osoby.

IRMA nie jest pierwszym projektem mającym ułatwić tłumaczenie Linuksa na kolejne języki – nie jest zapewnie projektem ostatnim. Część z nich upada, część działa przez jakiś czas – za to większość dokłada swoje cegiełki do dzieła przetłumaczenia Linuksa i programów pod nim działających na kolejne języki. To jedna z głównych zalet otwartości – niezależnie, czy projekt się uda, czy też nie, to co po nim zostanie może być wykorzystywane przez innych.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →