Open Forum Europe (OFE) przygotowało analizę, z której wynika, że potrzebne jest przygotowanie otwartego standardu dokumentów. OFE wezwało administracje państwowe krajów członkowskich UE do zwrócenia uwagi na format XML wykorzystywany przez pakiet OpenOffice.org. Przedstawiciele Forum zachęcają też producentów oprogramowania do zaznaczania otwartego standardu danych jako domyślnego obsługiwanego przez ich programy.

W opublikowanym właśnie dokumencie można znaleźć krótką analizę cech formatów PDF, OpenOffice XML i XMLa wykorzystywanego przez nowe wersje MS Office. Znajdują się w nim też uwagi dotyczące niepełnej otwartości tego ostatniego – tagi typu „bindata” mogą poważnie utrudniać wymianę dokumentów.

Wprowadzenie otwartego formatu zapisu danych umożliwi szybką i sprawną wymianę informacji między administracjami wszystkich państw Unii Europejskiej. Wprowadzenie wspólnego formatu wymianę tę jeszcze bardziej ułatwi. Nie jest ważne, czy w tym formacie będzie zapisywać dane Wciąż Najpopularniejszy Edytor Tekstu. Ważne, że zarówno Microsoft, jak i twórcy OpenOffice.org będą mieli dostęp do opisu formatu danych, dzięki czemu ich oprogramowanie będzie mogło konkurowac na równych zasadach z innymi produktami.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →