Spotkania, rozmowy, wymiana doświadczeń i informacji – słowem to, co potrzebne jest nawet tak dobrym produktom, jak Linux, BSD bądź innym wywodzącym się z rodziny Wolnego Oprogramowania, zachęcają do korzystania z nich. Dlatego z przyjemnością donoszę o dwóch kolejnych ważnych imprezach spod znaku pingwina.

Już po raz ósmy, jak co roku na terenach wystawowych w Berlinie, odbędą się Targi – Nowoczesne Państwo. Tegoroczne motto zarówno specjalistycznych targów, jak i równolegle do nich organizowanego kongresu, brzmi: ,,Innowacje dla sektora publicznego”. Eksperci z administracji federalnej, wojewódzkiej i komunalnej przedstawią tam innowacyjne rozwiązania oraz pomysły dotyczące unowocześniania administracji.
Już czwarty raz patronat nad imprezą obejmie minister niemieckiego MSW Otto Schily. Pracownicy ministerstwa zaprezentują podczas ośmiu wystąpień najnowsze projekty rozwijane w ramach ,,Inicjatywy Bund Online 2005″, ,,Inicjatywy na Rzecz Zmniejszenia Biurokracji” na poziomie centralnym, a także w ramach partnerstwa e-administracja ,,Deutschland-Online”.
Zatem 23 listopada, w godzinach od 11.30 do 13.00 odbędzie się forum ,,Deutschland-Online” i równolegle do niego forum pt. ,,Sterowanie strategiczne w wybranych obszarach polityki”, podczas którego przedstawicielka ww. ministerstwa, Pani Erika Huxhold, opowie o celach modernizacji administracji federalnej. W godzinach popołudniowych, pomiędzy 15.30 a 17.00, odbędą się dwie pozostałe prezentacje.
Drugiego dnia targów, w godzinach od 9.00 do 10.00, omówione zostanie zagadnienie ,,Oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym w e-administracji”, m.in. przedstawione zostaną osiągnięcia w zastosowaniach Open Source w administracji publicznej oraz uaktualniony poradnik migracyjny opracowany przez BMI. Pomiędzy 12.00 a 13.00 poruszony zostanie temat ,,Standaryzowana wymiana danych w administracji publicznej”, m. in. zreferowana zostanie „Państwowa Strategia XML”.
Ponadto, w hali 7.2a, będzie można spotkać wielu kompetentnych pracowników BMI.
Druga spektakularna, linuksowa impreza odbędzie się w Karlsruhe pod koniec czerwca przyszłego roku. Przygotowania do LinuxTag 2005 już trwają, co zapowiada kolejny sukces organizatorów i Linuksa. Czerwcowym spotkaniom przyświecać będzie tradycyjne hasło: ,,Where .com meets .org”, jednak motto przyszłorocznych Dni Linuksa jest zdanie ,,Linux everywhere.”.
22 czerwca odbędzie się kongres na temat biznesu i urzędów, podczas którego doświadczeni specjaliści wprowadzą uczestników w tematykę zastosowań Wolnego Oprogramowania i Linuksa w administracji oraz przedsiębiorstwach. Decydenci odpowiedzialni za informatyzację, będą mieli możliwość uzyskania informacji odnośnie najnowszych technologii, a także szans inwestowania w infrastrukturę informatyczną. Ponadto, w dniach 24-25 czerwca, profesjonalni informatycy będą mogli wziąć udział w tutorialach i skorzystać z obecności eksperŧów z różnych dziedzin, by w ten sposób poszerzyć swoje wiadomości.
Organizatorzy Dni Linuksa 2005 przewidują obecność ponad 150 wystawców oraz ponad 100 wykładów i prezentacji, w których każda osoba odwiedzająca targi, może nieodpłatnie uczestniczyć.
W kontekście tak znaczącej promocji FLOSS u naszych zachodnich sąsiadów, nie dziwi fakt, że najbardziej pożądanym pracodawcą wśród tamtejszych absolwentów informatyki jest Novell / SUSE. Zdaniem respondentów można się tam więcej nauczyć i bardziej wykazać niż w firmach stosujących rozwiązania Microsoftu. Ciekawe jakiego wyboru najchętniej dokonują polscy absolwenci informatyki i dlaczego?
Źródło:
KBSt
Strona domowa LinuxTag 2005
Archiwalny news dodany przez użytkownika: wojtek_germ.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →