Śląska Grupa Użytkowników Linuksa powraca do organizacji swojej nieustannej akcji GNU/Politechnika. W sobotę, 6. listopada, postaramy się przedstawić jeden z praktycznych aspektów wykorzystania Wolnego Oprogramowania.

Tomek Kapelko mówi o swojej prelekcji: O zaletach Linuxa, takich jak stabilność, skalowalność czy wielozadaniowość wie wielu. Cechy te mogą posłużyć inżynierii chemicznej, gdyż pod systemem tym można zaimplementować większość metod obliczeniowych. Do implementacji użyjemy gotowych programów, jak Octave czy AUTO 2000, oraz kompilatora Fortrana GNU 77, programu graficznego gnuplot i xfig. Pokażę m.in. metodę kolokacji ortogonalnej, implementacje zagadnień z teorii sterowania oraz rozwiązania równań różniczkowych, opisujących kaskadę reaktorów chemicznych, metodą kontynuacji.

Wykład odbędzie się w Auli E, na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach (przy ulicy Akademickiej 16). Trafić do Wydziału łatwo, jest to bowiem najwyższy budynek w Miasteczku Akademickim.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: tristan.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →