Euro Lugs Network Project to sponsorowana przez Foundation for a Free Information Infrastructure inicjatywa mająca na celu koordynowanie prac i ułatwienie przepływu informacji między europejskimi grupami użytkowników Linuksa i innymi organizacjami związanymi z FLOSS (Free Libre Open Source Software). Projekt jest we wczesnej fazie rozwoju ale już teraz może poszczycić się relatywnie długą listą organizacji.

Jak Twoja organizacja/LUG może się przyłączyć? To bardzo proste. Wystarczy zapisać się na listę dyskusyjną inicjatywy i dopisać do wiki odpowiednie informacje zgodnie z wytycznymi z szablonu.
Czy coś dobrego z tego wyjdzie? Trudno powiedzieć. Przepływ informacji nawet między polskimi organizacjami pozarządowymi pozostawia wiele do życzenia. Może w ten sposób uda się ten problem rozwiązać w gardziej globalnym wymiarze? Po pierwszym maja wszyscy chcą się łączyć i integrować 😉
Poniżej kopia listu, który otrzymała Krakowska Grupa Użytkowników Linuksa.
******************
From: Fabrizio Sebastiani
To: clug NA krakow.linux.org.pl
Subject: Euro LUGs Network (Cracow Linux Users Group (CLUG))
Hi,
I’m Fabrizio Sebastiani of the LUGRoma, actualy a coordinator or the EuroLugs project.
I Invite you, as a LUG of the city of Cracow, to partecipate to the project of all european LUGs, sponsored by FFII (www.ffii.org).
The goal is just to create an europen network of LUGs and other associations involved in Free/Libre Open Source Software.
You can find the announce with the full information here: http://kwiki.ffii.org/index.cgi?EuroLugsAnnounceEn
The main page is: http://kwiki.ffii.org/index.cgi?EuroLugsEn
Archiwalny news dodany przez użytkownika: antymon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →