Pod adresem http://linux-muzyka.ixion.pl pojawiła się witryna „Dźwięk i muzyka w Linuksie”. Serwis poświęcony jest zagadnieniom nagrywania i edycji dźwięku w Linuksie.

Witryna stanowi owoc niemal rocznej pracy, stąd już na starcie zawiera sporo informacji. Oprócz opisów ponad 60 programów przeczytać można instrukcje obsługi aplikacji, informacje dotyczące instalacji sterowników kart dźwiękowych i porady z zakresu pracy z dźwiękiem. Dodatkowo obejrzeć można zrzuty ekranowe prezentowanych programów.

Celem serwisu jest promowanie wolnego i darmowego oprogramowania służącego do obróbki dźwięku. Nie da się ukryć, że obecna sytuacja na naszym, polskim podwórku nie jest najlepsza. Korzystanie z pirackiego, komercyjnego oprogramowania muzycznego wydaje się wielu osobom bardziej atrakcyjne niż kupno tych aplikacji bądź instalacja ich darmowych odpowiedników.

Impulsem, który doprowadził do powstania serwisu, jest szybki rozwój programów służących do edycji i odtwarzania dźwięku w Linuksie. Pojawienie się systemu spod znaku pingwina w profesjonalnych studiach nagrań daje nadzieję, że przed wolnym oprogramowaniem muzycznym rysuje się świetlana przyszłość.

W zamyśle autora witryna powinna być miejscem, gdzie każdy użytkownik Linuksa może zamieścić swoje uwagi i spostrzeżenia. Ponadto wszystkie osoby mające jakiekolwiek doświadczenia w pracy z dźwiękiem w Linuksie mogą czuć się zaproszone do współtworzenia serwisu.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Paweł Wolniewicz.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →