Strony firmy Marken, autoryzowanego dystrybutora firmy Kaspersky, głoszą teraz:
„Skuteczna ochrona komputerów działających pod kontrolą systemu Linux wymaga również pewnej ochrony antywirusowej. Każdego dnia pojawiają się nowe wirusy działające w tym systemie co oznacza, że oprócz bezpośredniego zagrożenia dla niego może on też pośrednio przyczyniać się do infekownia innych systemów. Mimo, iż sam nie jest podatny na ataki większości wirusów, to część z nich może wykorzystać go w celu rozprzestrzeniania się w sieci lokalnej, powodując, że stanie się on składnicą zainfekowanych plików. ”

Update: Firma Marken podaje te informacje za stroną firmową Kaspersky’ego i nie ma prawa do jej samodzielnej zmiany, swoje prośby o zmianę kierujmy teraz na adres info@kaspersky.pl.

Jest to wersja poprawiona, uzyskana po publikacji naszego wczorajszego artykułu. Niestety, w dalszym ciągu jest to tekst nieprawdziwy, godzący w dobre imię używanego przez wielu z nas systemu operacyjnego.

Przedstawiciel firmy Marken podesłał nam opublikowane przez nas przed chwilą stanowisko producenta, sugerując też, że to właśnie do niego powinniśmy się ustosunkować. Jednak ze stanowiska producenta nie wynika to, co czytamy na stronach Markenu – że codziennie mamy nowe wirusy dla Linuksa. Dołączona lista, na której jest niewiele ponad 300 pozycji, również tego nie sugeruje.

Nowa strategia Markenu jest taka – Linux jest niebezpieczny, bo może służyć jako składnica zawirusowanego oprogramowania. Owszem, jest to częściowo zgodne z prawdą – na serwerach linuksowych da się przechowywać zawirusowane oprogramowanie i być może KAV je wykryje, jednak sam Linux nie jest nim zagrożony, bo rzeczone wirusy po prostu w nim się nie uruchomią. Skąd więc informacja „Każdego dnia pojawiają się nowe wirusy działające w tym systemie…”?

W dalszym ciągu czekamy więc na usunięcie nieprawdziwych treści ze strony firmy Marken. Liczymy również na dalsze poparcie naszych czytelników, które – w sytuacji gdy w mailach zaczynają biegać paragrafy – jest szczególnie potrzebne.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →