W odpowiedzi na nasz wczorajszego tekst dotyczący firmy publikującej na swoich stronach informację, że każdego dnia powstają wirusy dla Linuksa, otrzymaliśmy odpowiedź, którą cytujemy poniżej. Nasz komentarz do jej treści opublikujemy już wkrótce.

From: Marek Markowski MARKEN SYSTEMY ANTYWIRUSOWE
To: Lukasz Jachowicz
Subject: RE: Artykul... 🙂

WItam

W nawiazaniu do Pana obietnicy przesylam oficjalne stanowisko producenta programu KasperskyT Anti-Virus for Linux Workstation firmy Kaspersky Lab. ktorego opis wzbudzil tyle kontrowersji.

Tresc:
"
Witam.
Ponizej wiadomosc a w zalaczniku lista.

----------
W zwiazku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi wirusów komputerowych dla systemu Linux i opisu oprogramowania Kaspersky Anti-Virus dla tego systemu informujemy, że działanie wirusów w na tej platformie nie może być rozumiane tylko i wyłącznie jako uruchamianie zainfekowanych programów bezpośrednio w tym systemie. "Działanie" w tym przypadku oznacza także rolę systemu Linux w rozprzestrzenianiu się wirusów komputerowych. Mimo, iż wirusów uruchamianych w tym systemie jest nieporównywalnie mniej niż w przypadku systemu Windows nie oznacza to, że Linux nie może wpływać na rozprzestrzenianie się wirusów. Komputer z tym systemem może stać się składnicą zainfekowanych plików rozprzestrzeniających się w sieci lokalnej, jego użytkownik może nie być świadomym przechowywania zainfekowanych dokumentów, które w innym systemie stają się niebezpieczne, co oznacza, że nieświadomie może rozsyłać zainfekowane pliki i w ten sposów stać się źródłem infekcji. W celu pozbawienia wątpliwości osób mniej zorientowanych, ta kwestia zostanie wyjaśniona w opisie produktów dla systemu Linux na oficjalnej stronie WWW firmy Kaspersky Lab Polska (http://www.kaspersky.pl).

Dodatkowo dowodem na występowanie wirusów dla systemów z rodziny Linux/Unix może być lista rozpoznawanych przez oprogramowanie Kaspersky Anti-Virus wirusów związanych z tymi systemami.
----------

Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →