Tydzień pełen nowych wydań, do tego kilka interesujących tematów o spotkaniu PEARowców, które będzie miało miejsce podczas (PHP Conference) w Amsterdamie. PEAR się nadal rozwija, obecnie przechodzi poważne zmiany.

autorzy: Mika Tuupola (tuupola@appelsiini.net), Pierre-Alain Joye (paj@pearfr.org) tłumaczenie: Robert Janeczek (rashid@php.net)


W prasie


Poradnik do PHPUnit jest dostępny po angielsku, francusku, niemiecku i brazylijskiej odmianie portulgalskiego na www.pearfr.org.


Jeśli ktokolwiek z was wyczyta gdzieś artykuły, czy newsy o PEAR – chętnie umieścimy odnośniki do nich w weekly news, wystarczy nam je podesłać (pear-dev@lists.php.net).


Skrót z PEAR-DEV

Spotkanie PEARowców w Amsterdamie

Spotkanie jest zaplanowane na 9 maja 2003, o 19.30 w Amsterdamie. Lukas Smith zaproponował listę tematów do poruszenia:

 • Jakość kontra ilość
 • Możliwość ustaleń mających na celu uniknięcie konfliktów jakie ostatnio miały miejsce na liście
 • PEAR CS (konwencje nazewnicze metod)
 • PFC RFC
 • Instalator PEAR
 • PEAR a Windows
 • PEARweb (system do głosowania, system do komentarzy, propozycje pakietów)
 • Promowanie PEAR
 • PHP5

Żeby nie przeceniać swoich możliwości, ustaliliśmy następujące priorytety:

 • poprawa ogólnej atmosfery w społeczności PEAR
 • uściślenie wizji tego, czym powinien być PEAR i określenie sposobów osiągnięcia tego
 • burza mózgów na temat przyszłości PEAR

LiveUser, pakiet do zarządzania uprawnieniami i autentykacji

LiveUser udostępnia zestaw niezbędnych narzędzi do obsługi uprawnień i autentykacji w prosty sposób. Jego 'kontenerowe’ podejście czyni możliwym posiadanie różnych źródeł danych do autentykacji. Integracja z istniejącymi systemami jest możliwa poprzez utworzenie specyficznego kontenera, powiązanego z określonym interfejsem, niezależnie od użytej metodologii.
W tym tygodniu ukończono znaczną część prac, istotne uaktualnienie jest oczekiwane w poniedziałek, co jest istotnym krokiem na drodze do wydania stabilnej wersji.

Wspólne nazewnictwo metod

Raz jeszcze pojawiła się dyskusja na temat funkcji wejścia-wyjścia w PEAR. Tym razem pojawiło się kilka istotnych sugestii, które spotkały się z ciepłym przyjęciem. Głównie chodzi o wyświetlanie danych w określony sposób, np: „toHtml” czy „outputHtml” w przypadku wyświetlania w HTML. Zalecanym rozwiązaniem jest stosowanie nazw sugerujących wyświetlanie (ang. display) zamiast nazw sugerujących „wyjście” (ang. output) w przypadku korzystania z przeglądarki WWW.

Quickform a systemy szablonów

Od tego tygodnia rozpoczyna się integracja kilku różnych systemów obsługi szablonów z pakietem do obsługi formularzy, co ułatwi ustawianie parametrów stron. Alexy Borzov udostępnił szkielet oraz kod dla systemu IT[X] wewnątrz pakietu HTML_Template_IT – rozbudował w tym celu lekko funkcjonalność.

Rozwój

Ruch w CVS w tym tygodniu odbywał się w następujących pakietach: LiveUser, XML_RSS, HTML_Template_Xipe, Tree, HTTP_Header, HTML_QuickForm, MDB, PECL/soap, Auth, XML_fo2pdf, Cache, DB_DataObject, Net_URL, Crypt_CHAP, DB_ldap, imagick, HTML_Template_Flexy, PHPUnit, Image_GraphViz

Odwiedź stronę PWN
PHP PEAR Weekly News is copyrighted © 2001, 2002 The PHP Group
All rights reserved.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: rashid.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →