Jak donosi kosa w serwisie TheBat! (poświęconemu pewnemu czytnikowi pod pewien niezbyt lubiany system ;>), 10.03.2003 weszła w życie ustawa „O świadczeniu usług drogą elektroniczną”.

Ustawa ma 6 stron: W zamierzeniu chroni nas ona przed nagminnym wysyłaniem za pośrednictwem elektronicznych środków komunikacji niechcianych reklam (informacji handlowych). Dotyczy to np. wiadomości SMS, jednak szczególny nacisk położono na to, co interesuje nas najbardziej, czyli pocztę elektroniczną. Najciekawsze dla nas postanowienia to:

Rozdział 2 art. 10:
ust. 1 „Zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej.”

Rodział 5, art. 24, ust. 1:
ust. 2 „Informację handlową uważa się za zamówioną jeżeli odbiorca wyraził zgodę na otrzymywanie takiej informacji, w szczególności udostępnił w tym celu identyfikujący go adres elektroniczny.”

Z pełną treścią ustawy możemy zapoznać się pod tym adresem, werję PDF można natomiast pobrać tutaj.

Update: mg odnalazł obszerny artykuł o tejże ustawie na stronach gazety: http://www1.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,1364186.html.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: baseciq.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →