W tym tygodniu zalew propozycji nowych pakietów – PEAR wciąż rozwija się w stronę wysokiej jakości biblioteki kodu PHP i rozszerzeń. W tym tygodniu 1 nowe wydanie oraz 6 propozycji pakietów, do tego informacje o peardoc2, problemy z zmiennymi środowiskowymi w System i stały ruch w CVS.

autor: Alan Knowles alan_k@php.net (tłumaczenie: Robert Janeczek rashid@php.net)


Nowe wydania

Stabilne

  • DB_ado – Interface do Microsoftowej warstwy abstrakcji bazy danych – ADODB.

Skrót z PEAR-DEV

PEAR doc2

Wciąż są planowane zmiany w dokumentacji PEAR w celu wprowadzenia bardziej dopasowywalnego wyglądu, Alexander podesłał propozycję layouty i kod kilka tygodni temu, mamy nadzieję, że skończy konwertowanie dokumentacji kilku pozostałych pakietów, tak aby można było zastąpić aktualną dokumentację.

Uwagi do System.php

Pakiet systemowy znalazł się w centrum uwagi ponieważ używa $_ENV, na czym nie można polegać w 100% (opcjponalne ustawienie w php.ini) a inna anternatywa – getenv() – zmusza do powolnego wywołania funkcji systemowej w celu pobrania danych. Podusmowując – klasa przechodzi teraz od próby wyszukiwania danych w najszybszym do najwolniejszego źródła.

Rozszerzanie Pear Weekly News o RSS

Jesus Castagnetto zasugerował tworzenie nowinek w formacie RSS, tak aby nowinki mogły być umieszczane na innych stronach. To świetny pomysł i prawdopodobnie w ciągu następnych kilku tygodni będą dostępne szczegóły.

Bugi i poprawki

Dzięki za znajdywanie błędów i pare poprawek otrzymują: Bjoern Frantzen, Ondrej Jombik, David Jean Louis, Jeroeon Derks, Haken Kuecuekyilmaz, Arnaud Limbourg, Kubo Atsuhiro.


Nowe i proponowane pakiety

Alternatywny Auth

Wolfram Kriesing zaproponował alternatywną klasę Auth, która skupia się na autentykacji przy pomocy dużej liczby środowisk – baz danych, ldap, NIS, SOAP (i jeszcze kilku). Oprócz tego ma kilka dodatków do obsługi autentykacji na poziomie katalogów i pozostawia wygląd i lokalizację strony do logowania w gestii użytkownika.

APD, zaawansowany PHP Debugger – rozszerzenie

George Schlossnagle zaproponował przeniesienie rozszerzenia APD do PECL, po świetnym przyjęciu przez głosujących można je teraz znaleźć w katalogu PECL w CVS. APD umożliwia profilowanie i śledzenie stosu oraz zdalne wykonywanie krokowe programu.

Czytnik prognozy pogody Metar

Yavor Shahpasov zaproponował nową klasę do odczytywania informacji pogodowych ze źródeł Metar. Po krótkiej dyskusji ustalono nazwę Weather_Metar jako najlepszą dla tego pakietu.

Rozszerzenie PHP Ogg Vorbis

Dave Broudy ogłosił utoworzenie rozszerzenie PHP do odczytu danych z plików ogg vobis (jak mp3), co zostało zaakceptowane i kod powinien się wkrótce pojawić w CVS.

Alternatywny pakiet do zapisu plików Excela

Xavier Noguer przedstawił nową implementację klasy File_Excel. Chociaż nie jest ona kompletna stwierdził, że jest lepsza od obecnego File_Excel. Mike Tuupola odpowiedział stwierdzając, że z powodu braku czasu nie ma możliwości rozwijania oryginalnego File_Excel i chciałby zastąpić go nową implementacją.

Rozszerzenie Gnu PGP dla PECL

Patrick O’Lone zaproponował dołączenie biblioteki Gnu PGP Made Easy, co (podobnie jak klasa smbclient) powoduje kilka problemów z kodem GPL, które powinny być wcześniej rozwiązane, ale mamy nadzieję, że uda się to zrobić i powstanie kolejne świetne rozszerzenie dla PHP.


Rozwój

Ruch w CVS w tym tygodniu odbywał się w następujących pakietach: Auth, Auth_HTTP, Benchmark, Cache_Lite, DB, DB_DataObject, DB_ldap, DBA, HTML_QuickForm, HTML_Template_Flexy, Image_Transform, Log, Mail, MDB, PECL::imagick, Perm_LiveUser, PHP_Doc, PHPUnit, Tree, XML_Transformer,

Nowa i uaktualniona dokumentacja

Zmiany i dodatki w xml_Transformer, db_DataObject, PECL::SOAP i PECL:APD powinny się pojawić w tym tygodniu.

Odwiedź stronę PWN
PHP PEAR Weekly News is copyrighted © 2001, 2002 The PHP Group
All rights reserved.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: rashid.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →