Ogromna popularność języka PHP musiała kiedyś znaleźć odbicie w danych statystycznych. Stało się tak właśnie w tym miesiącu, a niezbitym na to dowodem są statystyki Netcrafta. Wedle nich PHP wziął po zewnętrznej swojego największego rywala rodem z Redmond, czyli język ASP.

Udział PHP’a nie jest oszałamiający — 24%, ale konkurencja na polu języków skryptowych jest zdecydowanie większa niż w przypadku serwerów WWW. Mizerne procenty przekładają się jednak na sporą liczbę maszyn, bo aż 9 milionów. Dodatkowo udział PHP nadal rośnie i wszystko wskazuje na to, że przewaga nad ASP powiększy się w przeciągu kilku następnych miesięcy. Więcej o spektakularnym sukcesie PHP można przeczytać w oficjalnej notce prasowej Zend’a.

Mimo, że osobiście nie przepadam za PHP, to jednak cieszy mnie taki obrót spraw. Cokolwiek złego by tutaj nie powiedzieć o tym języku, to nie da się ukryć, że jego sukces nie pozostanie bez wpływu na jego środowisko naturalne obfitujące w zwierzynę (pingwiny) i plemiona czerwonoskórych (Apache). Ehhh… a pomyśleć, że całość popełnił Rasmus Lerdorf tylko dlatego, że chciał wcześniej wyjść z roboty i zabrać kobietę do kina… :))
Archiwalny news dodany przez użytkownika: elczupi.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →