Masz komputer, wolny czas, zdolności informatyczne i chcesz dostać krótką, weekendową pracę podczas zbliżających się wyborów? Żaden problem… jeśli tylko na twoim komputerze zainstalowany jest MS Windows.

Jesienią tego roku odbędą się wybory samorządowe. Wyniki głosowań prawdopodobnie będą przesyłane siecią, dlatego też Państwowa Komisja Wyborcza poszukuje kandydatów na operatorów komputerów dla obsługi obwodowych komisji wyborczych. Ich praca będzie polegała na dostarczeniu do siedziby komisji swojego komputera, wklepaniu danych i posłaniu ich w świat przez internet. Problem polega na tym, że przygotowane przez Prokom (jak napisano na stronach PKW — nieodpłatnie) oprogramowanie działa tylko i wyłącznie pod kontrolą MS Windows. Mimo usilnych poszukiwań, na stronie Komisji nie udało mi się znaleźć ani jego specyfikacji, ani też kodu źródłowego.

Jak większość z naszych czytelników wie, poważnie ogranicza to możliwość dostania tej pracy nie-windowsowcom. A w końcu przy organizacji tak ważnej imprezy, jaką są wybory, szansę pomocy powinien mieć każdy…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →