Jesień po raz dziewiąty rozpocznie się 7 października w hotelu Przedwiośnie w Mąchocicach koło Kielc. Warto się pospieszyć, bo czasu na rejestrację pozostało już naprawdę niewiele. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których nie można przejść koło tej imprezy obojętnie.

Po raz pierwszy w historii konferencji przewidziano prelekcje gościa z zagranicy. Będzie nim Wietse Venema, autor Postfiksa i TCP Wrappers, jeden z prekursorów ruchu Wolnego Oprogramowania, sześćdziesięciolatek ze sporym bagażem wiedzy i doświadczeń. Oprócz prelekcji, na pewno warto zarezerwować wieczór na ciekawą dyskusję.
Równie ciekawie przedstawia się tematyka pozostałych prelekcji. Szczególnie dużo będzie case-study wdrożeń konkretnych narzędzi, a więc wiedzy, której próżno szukać w manualach czy internecie. Piątkowy wieczór rezerwujemy na panel o wielowymiarowości w OpenStreetMap. Tu głównym prelegentem będzie Marek Kleciak, który „zęby zjadł” na projekcie OSM w Niemczech i który potrafi opowiadać o nim wiele i w sposób niezwykle ciekawy.
Przedstawiciele Platynowego Sponsora – firmy Samsung opowiedzą zaś conieco o optymalizacji Webkita dla smartfonów i o tym, co dzieje się w ich ośrodku badawczo-rozwojowym w Warszawie.
Jesień Linuksowa to jedyna okazja, by spotkać się na konferencji systemowej organizowanej przez PLUG. Podczas wiosennych Pingwinariów ich organizatorzy zapowiedzieli, że wydanie 2011 było ostatnim z tej serii. Dotychczas nie zebrała się inna grupa osób, która chciałaby dalej pociągnąć to przedsięwzięcie, więc w przyszłym roku prawdopodobnie spotkamy się znów, ale już tylko jesienią.
Po czwarte wreszcie, na Jesieni przewidujemy wartościowe nagrody. Ich losowanie przeprowadzimy jak zwykle pod koniec imprezy. W tym roku nagrodą będzie netbook oraz dyski 2,5″.
Czy warto się wybrać, oceńcie sami. Jeśli tak, warto się pospieszyć, bo do imprezy pozostały już tylko dwa tygodnie. Rejestracja jest dostępna jak zwykle pod adresem: www.jesien.org.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: DarGrze.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →