Od drugiej dekady lipca br. można zapisywać się na tegoroczną, dziewiątą już edycję konferencji sympatyków Wolnego Oprogramowania, Jesień Linuksowa 2011. Tym razem impreza odbędzie się w dniach 7 – 9 października w pobliżu Kielc.

Gościem specjalnym Jesieni i zarazem pierwszym w jej historii prelegentem zagranicznym będzie znany w świecie Wolnego Oprogramowania dr Wietse Z. Venema, autor takich rozwiązań jak TCP Wrapper czy Postfix. Swój udział w spotkaniu zapowiedział też Joshua Thijssen z Holandii, który opowie o projekcie Puppet oraz o tym, jak działa architektura PKI od środka.
Krajowe prelekcje to na przykład Git dla niepoczątkujących, Linux jako wartość dodana do biznesu, otwarte licencjonowanie, zarządzanie dużym środowiskiem na przykładzie Allegro, OpenStreetMap 4D, infrastruktura serwisu Wikia, projekt ProofHQ, jak również optymalizacja przeglądarki WebKit na telefony Samsunga czy routing geograficzny. Znajdzie się rzecz jasna czas i miejsce na lightning talks, które od kilku lat znajdują się w każdej agendzie tej konferencji.
Jesień to jak zwykle prelekcje, dyskusje panelowe, warsztaty, spotkania towarzyskie oraz elementy rozrywkowe. W planach jest grill w sobotni wieczór, będzie też można swobodnie i nieodpłatnie korzystać z krytego basenu. Kto chce, może się wybrać do pobliskiej miejscowości Święta Katarzyna albo na Łysicę.
Jesień Linuksowa 2011 odbędzie się w dniach 7-9 października br., podobnie jak dwa lata temu w Górach Świętokrzyskich, ale znacznie bliżej Kielc, w trzygwiazdkowym hotelu Przedwiośnie w Mąchocicach Kapitulnych. Dalsze szczegóły oraz zapisy on-line dostępne są na stronie imprezy. Zapisy zakończą się na dwa tygodnie przed konferencją albo po zapełnieniu ośrodka. Warto jednak pomyśleć o udziale i rejestracji już teraz, bo ceny jak zwykle będą rosły w miarę upływu czasu.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: DarGrze.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →