Tegoroczna edycja imprezy Pingwinaria odbędzie się w dniach 12-15 maja AD 2011 w ośrodku Zacisze w Spale. Zapisy są już możliwe, agenda także jest dostępna – tegoroczna zapowiada obfitość tematów.

Pingwinaria w tym roku przyjmą trochę inny kształt. Znudzeni starą formułą organizatorzy – zachęceni opiniami sporej części uczestników, wyrażonymi w formie mniej lub bardziej dosadnej – postanowili, że koniec z długimi prelekcjami i brakiem czasu na pytania i odpowiedzi. Zamiast 45 minutowych referatów odbywać będą się dwie sesje tematyczne – przedpołudniowa i poobiednia. Do każdej sesji będzie przydzielonych co najmniej 2 prowadzących, którzy wprowadzą w temat oraz poprowadzą dyskusję.
Podczas sesji spotkamy gości z Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania opowiadających o jej działaniach, ich efektach oraz planach na przyszłość. Od powierników dziedzictwa Adama „zrób to sam” Słodowego dowiemy się, jak zaprosić do tańca światło i przy pomocy skanera, odrobiny odpadów i dużej dozy cierpliwości poczuć dreszczyk, który towarzyszył początkom fotografii. Hutniczy piec Call of Duty 7 odsłoni rąbka tajemnicy, o tym jak hartowała się infrastruktura tej gry. Porozmawiamy o RIA, testowaniu internetowych aplikacji oraz zapewnianiu wsparcia technicznego dla projektów Open Source. Będziemy świadkami kolejnej bitwy pomiędzy starym i nowym – czy tym razem wygra IPv6? Prześwietlimy rozwiązania techniczne by sprawdzić co słychać u Embedded Linux. Nad kubkiem napoju zabawimy się w wieszczy, zastanawiając się co przyniesie przyszłość technologii – by ostatecznie zostać magikami po szybkim kursie trików w konsoli.
Podczas tegorocznych Pingwinariów odbędzie się także walne zebranie członków PLUG. Obecność obowiązkowa 🙂
Zapisy oraz więcej informacji na stronie https://www.linux.org.pl/PLUG/imprezy/pingwinaria/2011/
Archiwalny news dodany przez użytkownika: bobson.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →