Od redakcji: otrzymaliśmy zaproszenie na ciekawie zapowiadającą się konferencję poświęconą informatyzacji administracji w państwie demokratycznym. Myślę, że warto się na niej pojawić, w końcu wśród czytelników 7thGuarda jest wiele osób dla których społeczeństwo informacyjne i prawo wpływu obywateli na państwo to nie slogany. Warto też zaprosić zaprzyjaźnionych przedstawicieli lokalnych urzędów! A oto treść zaproszenia:
Z przyjemnością zapraszamy do udziału w pierwszym tego typu wydarzeniu w Polsce, w konferencji „Informatyzacja administracji w państwie demokratycznym”. Konferencja organizowana jest przez Fundację Wolnego i Otwartego Oprogramowania, w ramach projektu „Prawidłowe i transparentne przetargi publiczne na narzędzia informatyczne”, nad którym honorowy patronat objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wydarzenie odbędzie się 30 września br. w Warszawie od godz. 10.00, w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, przy ul. Koszykowa 79 (sala nr 300).
Do kogo adresowana jest konferencja:
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli administracji publicznej, zarówno rządowej jak i samorządowej, a w szczególności do urzędników odpowiedzialnych za informatyzację, w tym również specjalistów ds. przetargów i pracowników działów informatycznych.
Cel konferencji:
Celem konferencji jest wielostronne naświetlenie problemów związanych z informatyzacją państwa i związaną z tym budową społeczeństwa informacyjnego – w aspektach technologicznych, społecznych, finansowych, prawnych. Prelegentami będą wysokiej klasy specjaliści w dziedzinach prawa i informatyki, praktycy z dużym doświadczeniem z dziedziny wdrożeń oprogramowania dla administracji, przedstawiciele organizacji pozarządowych. Wystąpią również przedstawiciele centralnych urzędów administracji publicznej.
Ważne wydarzenia podczas konferencji:

  • Po raz pierwszy podane zostaną do publicznej wiadomości najnowsze, realizowane w tym roku, wyniki prekursorskich badań na temat wykorzystania narzędzi informatycznych w administracji publicznej, przeprowadzonych przez instytut badawczy Pentor. Poruszona zostanie również niezwykle istotna tematyka neutralności technologicznej państwa oraz związana z nią bezpośrednio kwestia stosowania otwartych standardów w administracji.
  • Ponadto podczas spotkania zostaną uroczyście wręczone dwie statuetki „Izydora”, stanowiące wyraz uznania społeczności open source, za wybitne osiągnięcia w otwartej informatyzacji administracji publicznej dla: Ministerstwa Finansów za system e-deklaracje oraz za innowacyjne rozwiązania teleinformatyczne dla Urzędu Miejskiego w Jaworznie. To pierwsza w Polsce tego rodzaju nagroda uznania, której przyznanie będzie kontynuowane corocznie w trzech kategoriach dla: jednostki administracji rządowej, samorządowej oraz dla wybitnych urzędników. Ma ona stanowić nie tylko wyraz uznania ale też stać się wyrazem pokładanego zaufania i być elementem motywowania administracji do budowania swoich rozwiązań informatycznych zgodnych z oczekiwaniami społecznymi.

Dzięki uczestnictwu w konferencji będą Państwo mieli możliwość wzbogacenia wiedzy z dziedziny szeroko pojętej informatyzacji administracji publicznej oraz spotkania i wzajemnej wymiany doświadczeń.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Wszystkim uczestnikom zapewniamy materiały konferencyjne w formie drukowanej oraz elektronicznej, w tym drukowane opracowania dostępne na naszych stronach.
Liczba miejsc jest ograniczona. Czekamy na Państwa zgłoszenia pod adresem http://pppit.org.pl
Dodatkowe informacje:

Archiwalny news dodany przez użytkownika: organizatorzy.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →