(od redakcji) Otrzymaliśmy dziś informację o ciekawym konkursie dla programistów, prowadzonym przy okazji tegorocznej konferencji IEEE International Conference on Data Mining 2010. W dużym skrócie, chodzi o zaproponowanie rozwiązania mogącego pomóc w omijaniu korków. Rozwiązanie, na którym skorzysta każdy mieszkaniec większego miasta, jest jednym z największych wyzwań inżynierii ruchu w obecnych czasach. Może warto spróbować, miast narzekać na nadmierny ruch? Poniżej informacja od organizatorów.

Międzynarodowy Konkurs Naukowy – stworzenie najdokładniejszego systemu inteligentnej nawigacji ruchu drogowego GPS w Warszawie To, co do niedawna wydawało się być wygodą i ułatwieniem, staje się udręką i narastającym problemem dużych miast. Mowa o podróżowaniu po mieście samochodem, które przez wciąż wzrastający ruch uliczny staje się uciążliwe nie tylko dla mieszkańców miast, którzy cierpią z powodu wzrastającego hałasu i zanieczyszczenia, ale i samych kierowców, dla których jazda samochodem zaczyna przypominać o średniowieczne pola bitew.
Rozwiązaniem problemu może być wynik konkursu, do którego chcielibyśmy Państwa zachęcić. Zadanie polega na opracowaniu algorytmu będącego odpowiedzią na jeden z trzech problemów postawionych przed uczestnikami:

  • przewidywanie natężenia ruchu ulicznego – celem jest stworzenie przewidywań przyszłych wartości w oparciu o dane z ATR (automatic traffic recorder)
  • modelowanie procesu tworzenia się korków ulicznych – podczas rannego szczytu komunikacyjnego / w obecności robót drogowych, w oparciu o informacje o powstaniu pierwszych problemów drogowych
  • przewidywanie i rekonstrukcja ruchu drogowego – w oparciu o informacje w czasie bieżącym, otrzymane bezpośrednio od kierowców, którzy są wyposażeni w nawigację GPS wspartą odbiornikiem GSM wysyłającym do serwera współrzędne obecnego położenia

Uczestnicy mogą wybrać jedno, dwa lub trzy zadania, których rozwiązania się podejmą.
Nagrodami w konkursie są wygrane pieniężne oraz udział i prezentacja swojego rozwiązania na Międzynarodowej Konferencji Data Miningowej, która będzie odbywała się w Sydney. Jest o co walczyć, bo wartość nagród wynosi 5 000 $!
Konkurs trwa do 6 września 2010 roku.
Więcej informacji na stronie organizatorów.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: organizatorzy.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →