Studenckie Koło Naukowe Linuksa i Wolnego Oprogramowania z Politechniki Śląskiej wraz z Polską Grupą Użytkowników Linuksa Oddział Śląsk zaprasza na trzy ciekawe prelekcje w ramach akcji GNU/Politechnika, które odbędą się już w najbliższy piątek 28 maja od godz. 18:00 do 20:30. Prelekcje odbędą się w sali 106 w budynku Centrum Kształcenia Inżynierów przy ulicy Rudzkiej 13 w Rybniku.

Tematy prelekcji:

„Firefox okiełznany”
Firefox od wielu lat sukcesywnie zdobywał rynek, by w chwili obecnej usytuować się na silnej pozycji dominującej przeglądarki internetowej.
Jednakże – umożliwianie swobodnego poruszania się po zasobach internetu nie jest jedyną cecha Firefoksa. Pamiętać należy, że dzięki XUL, XPCOM, czy zaawansowanemu JavaScript jest to również potężne narzędzie dla deweloperów. Prezentacja ta przybliży te technologie oraz potencjalne niebezpieczeństwa kryjące się tuż za nimi.

„Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania – all your base are belong to us”
Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania powstała w roku 2007. Od tego czasu realizuje szereg działań mających na celu popularyzację idei wolnego i otwartego oprogramowania w Polsce. Jej działania i wysiłki mają także na celu integrację rozproszonych po całym kraju inicjatyw o podobnym charakterze. Prezentacja przedstawi aktualne projekty, osiągnięte sukcesy, czekające wyzwania oraz problemy z jakimi boryka się społeczność FLOSS. Jednym słowem – rzecz o tym jak zarazić ideą open source i free software cały świat!

„Czy musisz być milionerem by być otwartym?”

Pytanie to zadaje sobie wielu deweloperów – nie tylko początkujących. Czy konieczne jest posiadanie innego źródła dochodu, by mieć możliwość publikacji osiągnięć na zasadach wolnościowych? Czy bycie otwartym oznacza równocześnie konieczność bycia marchewkowym baronem? Czy na FLOSS da się zarobić? Podczas tej prelekcji zastanowimy się co tak naprawdę niosą za sobą licencje otwarte i wolne. Poruszając zagadnienia z dziedziny prawa i biznesu postaramy się wyznaczyć drogę do odpowiedzi na te trudne pytania.

Prelegentem jest dobrze znany w społeczności FLOSS Robert „BoBsoN” Partyka – ekspert wiodący zespołu ds. projektów i programów społecznych w Radzie Ekspertów Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, sekretarz komisji rewizyjnej PLUG, członek zespołu wsparcia technicznego irc w polskiej sekcji OGame na stanowisku SupportManagera i prywatny przedsiębiorca.

Archiwalny news dodany przez użytkownika: organizatorzy.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →