Entuzjaści Linuksa i Wolnego Oprogramowania z Politechniki Śląskiej zapraszają na konferencję poświęconą otwartym technologiom w ramach akcji GNU/Politechnika. W programie między innymi zastosowanie Perla i Pythona, maszyny wirtualne i darmowe rozmowy telefoniczne.
Impreza odbędzie się w piątek 7 maja w godzinach od 13:00 do 20:30 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki przy ulicy Akademickiej 16 w Gliwicach.

Wstęp oczywiście dla wszystkich wolny. Organizatorami są Studenckie Koło Naukowe Linuksa i Wolnego Oprogramowania przy Politechnice Śląskiej (SKNLiWO) oraz PLUG Oddział Śląsk.
Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów języków skryptowych – usłyszymy sporo ciekawych rzeczy o Perlu i Pythonie. W zawiłą składnię Perla wprowadzi nas Witold Rękawek, czyli wrares z portalu perlgtk.pl. O ewolucji (a może rewolucji?) Pythona w ostatnich latach opowie Piotr Kasprzyk, znany bardziej w środowisku LUG-u jako Kwadrat. Wytłumaczy on, kiedy i dlaczego ten język jest najlepszym wyborem programisty, a wszystko uzupełni anegdotkami ze światowych konferencji Pythona.
Django to bardzo sympatyczny framework oparty na Pythonie, a jego zalety przedstawi Damian Kusnik, który zademonstruje, w jaki sposób łatwo, szybko i przyjemnie napisać w pełni funkcjonalną aplikację webową.
Nie zabraknie tematów bardziej sprzętowych – bardzo dynamicznie rozwijające się technologie VoIP, czyli Asterisk i Kamailio, będą tematem wykładu Andrzeja Nowrota. Po jego wysłuchaniu będziemy tylko o krok od stworzenia własnej centrali telefonicznej.
Zapraszamy także osoby, które niedawno zaczęły swoją przygodę z Linuksem lub się dopiero do niej przymierzają. Wszystko o maszynach wirtualnych, czyli jak uruchomić równocześnie dwa systemy operacyjne, powie Bartosz Lenar z krakowskiego Koła Naukowego Informatyków „Kernel”.
Członkowie Studenckiego Koła Linuksa i Wolnego Oprogramowania chętnie pomogą zainstalować najpopularniejsze dystrybucje GNU/Linuksa uczestnikom, którzy przyjdą na konferencję z laptopami. Install-party będzie trwało przez całą imprezę.
Agenda:

  • 13:00-14:30 – Django – pythonowy framework webowy – Damian Kusnik
  • 14:30-16:00 – Budowa systemu telefonii z wykorzystaniem serwerów Asterisk i Kamailio – Andrzej Nowrot
  • 16:00-17:30 – Wirtualizacja Linuksa – czyli komputer w komputerze dla początkujących – Bartosz Lenar
  • 17:30-19:00 – Ekosystem Perla – Witold Rękawek
  • 19:00-20:30 – Python – Atlanta, Chicago, Birmingham i Ustroń – Piotr Kasprzyk

WSTĘP WOLNY!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: organizatorzy.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →