Można już zapisywać się na tegoroczną konferencję sympatyków Wolnego Oprogramowania, Jesień Linuksową 2009. Impreza odbędzie się od 2 do 4 października w Górach Świętokrzyskich.

hotel Jodłowy Dwór

hotel Jodłowy Dwór

W tym roku nastąpiło kilka istotnych zmian. Inne jest miejsce imprezy — Ośrodek Turystyczno-Wypoczynowy „Jodłowy Dwór” w miejscowości Huta Szklana pod Świętym Krzyżem. Zmienia się formuła agendy, która w tym roku uwzględni, oprócz prelekcji, również czas na wycieczkę krajoznawczą. W planach ujęto nowy blok lightning-talks (błyskawiczne wystąpienia zwracające uwagę na ciekawe tematy). Inny jest nawet e-mail kontaktowy do organizatorów.
Agenda zawiera kilka pozycji wykładowych na temat ścisłych nowości w branży, w tym tych na temat HTML5/XHTML2 czy obiektu Canvas w HTML. Uczestnicy będą też mieli okazję zajrzeć wgłąb serwera pocztowego Postfix, posłuchać o tanich sposobach na high-availability, poznać rzadko wykorzystywane możliwości OpenSSH, poznać projekt Apache Hadoop. Na Jesień zostali zaproszeni panowie z projektu P.I.W.O. (Potężny Indeksowy Wyświetlacz Oknowy), którzy w ramach odskoczni od tematów Wolnego Oprogramowania, opowiedzą o tym, jak przejąć kontrolę nad oświetleniem w akademiku 😉 Po raz drugi będzie można porozmawiać z teamem Michuk & Kocio, czyli twórcami z grupy Jakilinux.org. Jesień to jak zwykle prelekcje, dyskusje panelowe, warsztaty, spotkania towarzyskie oraz elementy rozrywkowe. W planach jest grill w sobotni wieczór oraz, o ile pogoda pozwoli, indywidualny samochodowy wypad do Ujazdu, celem zwiedzenia ruin pałacu Krzyżtopór. Kto chce, będzie mógł wybrać się na Święty Krzyż, gdzie z hotelu drogą pieszo dociera się w niecałą godzinę.
Drewniane wykończenia hotelu „Jodłowy Dwór”, wiedźmy, strzygi i upiory, w połączeniu z kolorytem jesieni w Górach Świętokrzyskich, stwarzają klimat, którego konferencja jeszcze nie miała. Do obsadzenia jest znacznie więcej miejsc, niż w poprzednich latach, zapowiada się więc naprawdę dobra impreza. Co ważne: mimo zmiany miejsca, impreza w zasadzie nie podrożała. Warto pomyśleć o udziale i rejestracji już teraz, bo ceny jak zwykle będą rosły w miarę upływu czasu.
Szczegóły na temat imprezy oraz zapisy on-line dostępne są jak zwykle w internecie pod adresem jesien.linux.org.pl. Zapraszamy!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: DarGrze.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →