Tematyka związana z patentami na oprogramowanie przewija się przez nasz serwis od dawna. Kilka lat temu społeczność polskich programistów i internautów brała udział w akcji, która doprowadziła do zmiany stanowiska naszego kraju – i w rezultacie uratowania całej Unii Europejskiej przed patentami na oprogramowanie. Temat patentów na oprogramowanie wraca – będzie można o nim porozmawiać na konferencji organizowanej 20 lutego (piątek) przez Urząd Patentowy i Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji, we współpracy z Ministerstwem Gospodarki.

Temat konferencji: „Programy komputerowe a prawo patentowe i autorskie”. Zaproszeni zostawiali ministrowie, posłowie i eurodeputowani.
Dziś Urząd Patentowy RP, zgodnie z prawem, odmawia wydawania patentów na oprogramowanie. Z drugiej strony zdarza się, że niezawisłe sądy decydują o uznawaniu w naszym kraju wydanych (niezgodnie z prawem) patentów europejskich. Może warto zapytać podczas niej polskich posłów, czy zamierzają ujednolicić stanowisko naszego kraju w tej sprawie?
Zachęcamy do aktywnego udziału w konferencji – tylko od nas zależy, czy głos polskich przedsiębiorstw i informatyków będzie brany pod uwagę przy podejmowaniu ewentualnych decyzji związanych z patentowaniem algorytmów.
Lokalizacja: Warszawa, Ministerstwo Gospodarki, sala Pod Kopułą (Pl. Trzech Krzyży 3/5, wejście od Wspólnej – to 10 minut spaceru od centrum Warszawy)
Czas: Piątek, 20 lutego, od 9:30
Więcej informacji: strona Urzędu Patentowego.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →