Nowy serwis, stare problemy. Wirtualne Media poinformowały, że TVP uruchomiło wersję beta swojego interaktywnego portalu. Jak można przeczytać, portal umożliwia obejrzenie ponad 8 tysięcy audycji. Są one pogrupowane w tematycznych serwisach – informacje, publicystyka, sport, dla dzieci, rozrywka, filmoteka, kultura, historia, styl życia, wiedza i religia. I rzeczywiście – na nowej stronie TVP wita nas hasło „Przegapiłeś w telewizji? Zobacz w Internecie!” Czy na pewno?

Starzy czytelnicy naszego serwisu pamiętają zapewne nasza małą batalię o neutralność technologiczną jednostek finansowanych z naszych pieniędzy. Pod listem otwartym w sprawie otwartego dostępu do materiałów finansowanych z abonamentu podpisało się ponad 35 tysięcy osób. Jak się okazuje, dla TVP nie jest to problemem, gdyż nowy portal tradycyjnie już nie działa pod innymi systemami operacyjnymi niż Legalna wersja Windows XP/SP2, 2003, Vista oraz odtwarzacz Windows Media Player v10 (wraz z zalecanymi aktualizacjami) lub v11.
Dyrekcji TVP gratulujemy wyłożenia kolejnych cudzych (bo publicznych) pieniędzy na dalsze technologiczne uzależnienie państwowej firmy od jednego dostawcy rozwiązań technologicznych i uniemożliwienie dostępu do portalu tym, którzy korzystają z alternatywnych rozwiązań. Również zamkniętych (MacOS). Jednocześnie, pod rozwagę, przypominamy definicję słowa publiczny (w końcu TVP to telewizja publiczna): jawny, dostępny, przeznaczony dla ogółu, dla wszystkich, społeczny, oficjalny (za: Władysław Kopaliński, Słownik wyrazów obcych i obcojęzycznych).
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →