Ruszyły zapisy online na tegoroczną, szóstą już Jesień Linuksową. W tym roku impreza odbędzie się w dniach od 26 do 28 września w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Stodoły nad Zalewem Rybnickim, czyli tam gdzie poprzednio.

W tym roku imprezie towarzyszył będzie cykl otwartych wykładów na terenie Politechniki Śląskiej w Rybniku, który rozpocznie się w piątek, 26 września rano. Pomysł wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które chciałyby poznać tematykę Jesieni a z różnych przyczyn nie mogą być na niej obecne. Wykłady otwarte nie wymagają rejestracji ani opłat, wystarczy po prostu przyjść.
Konferencja zapowiada się ciekawie. Wsparcie sponsorskie, oprócz takich gigantów jak Google czy IBM, zapewni największy państwowy beneficjent Wolnego Oprogramowania – Narodowe Archiwum Cyfrowe. Jego przedstawiciele opowiedzą o tym, jak powstaje ZoSIA (Zintegrowany System Informacji Archiwalnej), pierwszy na taką skalę wolnodostępny program w administracji. Na uwagę zasługują też inne prelekcje, w tym ta, dotycząca wdrażania SEKAP-u „od kuchni”, tworzenia prezentacji trójwymiarowych w Blenderze czy programowania dla systemów wbudowanych.
W tym roku do obsadzenia jest niewiele ponad dziewięćdziesiąt miejsc. Warto pomyśleć o rejestracji już teraz, bo ceny jak zwykle będą rosły w miarę upływu czasu. Szczegóły na temat imprezy oraz zapisy on-line dostępne są pod adresem http://jesien.linux.org.pl/.
Zapraszamy!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: DarGrze.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →