Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w czwartej edycji Pomorskiego Turnieju Programów Walczących (PTPW) organizowanego przez Koło Naukowe SFERA w ramach VI Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Dzięki systemowi SPOG (Sphere Online Games) każdy uczestnik PTPW będzie miał niecodzienną okazję stworzenia wirtualnego oponenta (bota), który zmierzy się na arenie z botami napisanymi przez innych uczestników.
Programy, napisane w językach C, C++ lub Pascal, można nadsyłać najpóźniej do 18 maja. Warto jednak również wziąć udział w turnieju próbnym, do którego zgłoszenia są przyjmowane do 5 maja. Oprócz tego, dla uatrakcyjnienia rozgrywki, w udostępnionym środowisku zawodnicy mogą grać samemu ze swoim botem lub przeprowadzać walki pomiędzy różnymi rozwiązaniami.
Konkurs jest otwarty dla wszystkich, każdy może wziąć w nim udział, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej konkursu.
Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe SFERA działające przy Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Członkowie Koła rozwijają projekty informatyczne (m.in. system SPOJ), jak również prowadzą otwarte wykłady.
Sponsorem głównym konkursu jest firma IVO Software Sp. z o.o., producent syntezatorów mowy. Drugim sponsorem jest firma Software-Wydawnictwo Sp. z o.o., wydawca m.in. magazynów Software Developer’s Journal oraz Linux+, który objął również patronat medialny nad konkursem.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: organizatorzy.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →