Pamiętacie, jak kilka miesięcy temu Microsoft zalał SIS – szwedzki odpowiednik Polskiego Komitetu Normalizacyjnego swoimi 'certified partnerami’ i wygrał głosowanie w sprawie poparcia formatu OOXML jako standardu ISO? Jakiś czas później przewodniczący SISu przyjrzeli się tej sprawie dokładniej i zdecydowali o anulowaniu decyzji podjętej w tak kontrowersyjny sposób. Dziś w sieci pojawiły się nieoficjalne informacje sugerujące sądowe przedłużenie tej dyskusji…

Według nich, IAMCP (International Association of Microsoft Certified Partners – międzynarodowe zrzeszenie złotych partnerów firmy Microsoft) planuje… pozwać SIS za zmianę decyzji. Jeśli te plany przekształcą się w rzeczywistość (mamy nadzieję, że tak się nie stanie), będzie to jeden z tych przypadków, kiedy ktoś pozywa kogoś innego za to, że sam działa niezgodnie z procedurami. Bo co szkodziło partnerom Microsoftu pojawić się na SIS przed głosowaniem i wziąć udział w rzeczywistych pracach nad OO XMLem i innymi standardami?
Tymczasem w sieci pojawiły się odpowiedzi Microsoftu na cztery zgłoszone przez Polskę zastrzeżenia do formatu OOXML… Można je znaleźć na stronach dis29500.org.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →