Oto jesteśmy świadkami pierwszego bezpośredniego pozwu o naruszenie patentu przez Linuksa – specyfikującego zakres naruszenia – a skierowanego do Red Hata i Novella. Sam sporny patent „na interfejs użytkownika wyposażony w wiele przestrzeni roboczych współdzielących obiekty systemowe w oknach i innych obiektach prezentacji” można obejrzeć na stronie Google Patent Search, natomiast pozew w serwisie Groklaw.

Ostatni atak Steve Ballmera na Linuksa można by uznać za zbieg okoliczności, gdyby nie dość interesujący rodowód firmy IP Innovation LLC. Jak tłumaczy Law.COM poprawna wymowa nazwy tej firmy jest parafrazą znanego powiedzenia i brzmi „od trolla patentowego do milionera”.
Niewątpliwie jest to bardzo ważny moment w historii Linuksa i wynik postępowania będzie miał wpływ na przyszłość tego systemu. Po pierwsze może to być prawdziwy test bojowy dla projektu Peer to Patent. Groklaw juz nawołuje do analizy patentu i przesyłania sugestii i przemyśleń na ich skrzynkę pocztową. Po drugie – mam nadzieję, że Novell jest tym „kamieniem” na który trafiło IP Innovation LLC i zapowiedzi Novella nie były pustymi sloganami.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: ptad.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →