Portal Money.pl podał informację, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce podjąć negocjacje z firmą Prokom dotyczące zdeponowania w banku kodu źródłowego systemu informatycznego tworzonego przez Prokom dla ZUS.

Umowa o informatyzacji ZUS wygasa w 2010 roku. ZUS zamierza przed tym terminem wyłonić kolejną firmę, która kontynuować będzie prace przy informatyzacji ZUS. W związku z tym, oraz z planowanym przejęciem Prokom Software przez Asseco Poland ZUS obawia się, że jeśli w przetargu wyłoniona zostanie inna firma, mogą zaistnieć problemy z przekazaniem jej kodów źródłowych. Stąd właśnie decyzja o podjęciu negocjacji w sprawie zdeponowania kodów źródłowych u podmiotu trzeciego.
Czy problemy, które rysują się na horyzoncie otworzą oczy decydentom na kwestie uzależnienia od dostawców zamkniętych rozwiązań informatycznych oraz uwidocznią, że jedynie otwarte rozwiązania gwarantują bezpieczeństwo inwestycji? Przykład Archiwum Narodowego pozwala mieć nadzieję, że tak. Niestety jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: SWilk.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →