W natłoku gorących informacji o głosowaniu ISO w sprawie OOXML nie poinformowaliśmy o śmierci Jacka Jureczko, skromnego ale i skutecznego popularyzatora wolnego oprogramowania. Jacek zmarł po ciężkiej chorobie 28 sierpnia 2007 roku w wieku 35 lat.

Jacek Jureczko
W latach 2003–2007 był członkiem zarządu głównego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, w ramach którego był pomysłodawcą projektu ogólnopolskiej bazy danych osób bezdomnych, a także twórcą pierwszej w Polsce pracowni komputerowej dla osób bezdomnych opartej o rozwiązania Open Source przy kole wrocławskim Towarzystwa.
Bywalcy konferencji mogli go spotkać m.in. na Jesieni Linuksowej 2003 i 2004, gdzie prezentował swoje projekty. Z pasją opowiadał o problemach technicznych, organizacyjnych i finansowych przy wdrażaniu Open Source dla ludzi bezdomnych, którzy komputery znali jedynie ze słyszenia. Wielokrotnie pisywał też na łamach 7thGuard.
Ze smutkiem tracimy człowieka spokojnie i uparcie realizującego swój cel życiowy, mając nadzieję że ktoś będzie kontynuował Jego projekty.

Archiwalny news dodany przez użytkownika: wanted.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →