Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez francuską firmę XiTiMonitor, popularność Internet Explorera w Europie spadła do 66,5 procent – głównie na korzyść Firefoksa. Co ciekawe, w niektórych krajach popularość Firefoksa zbliża się do 50% rynku.
Microsoft powoli zaczyna tracić też na popularności na rynku oprogramowania biurowego – według badań opublikowanych w najnowszym numerze Computer Reseller News, 20% nowosprzedawanych maszyn ma zainstalowany pakiet MS Office, 30% – OpenOffice.org.

Autorzy tej informacji podkreślają, że z wywiadów prowadzonych przy zbieraniu danych do ankiety wynika, że nie uwzględniono w niej sprzedaży 'pudełkowych’ wersji biurowego produktu Microsoftu, jednak trzeba pamiętać, że nie uwzględniają one również 'ściąganego’ OpenOffice’a.
Ciekawe są też statystyki dotyczące systemów operacyjnych – według tych samych badań CRN, 87% nowych komputerów sprzedaje się z Windows XP, 10% – z Vistą, a 3% – bez jakiegokolwiek systemu operacyjnego. W ten sposób badania CRN „zniknęły” Mac OSa i komputery sprzedawane z preinstalowanym Linuksem (które, jak donoszą nasi Czytelnicy, jednak da się w Polsce kupić).
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →