Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych podczas tworzenia nowej strategii dotyczącej zakupu i produkcji oprogramowania chcą zwrócić szczególną uwagę na podniesienie efektywności i zmniejszenie kosztów utrzymania. Strategia ta wpisuje się w ogólnie panujący trend na rynku, bazujący na systemach komponentowych i możliwości ponownego wykorzystania fragmentów systemów.
Strategia, jak powiedział Charles Riechers, the Air Force’s principal deputy assistant secretary for acquisition, zakłada „zachęcanie do używania otwartych standardów, otwartych interfejsów wymiany danych oraz wybranych rozwiązań oprogramowania Open Source”.

„Nie narzucamy ani otwartych ani własnościowych rozwiązań”, powiedział Riechers w Vienna, VA na spotkaniu zorganizowanym przez oddział Northern Virginia zrzeszenia Armed Forces Communications and Electronics Association. „Jeśli jednak nie używamy otwartych standardów, musicie mi to powiedzieć i lepiej żebyście mieli na to dobre wytłumaczenie. Rozwiązania własnościowe są OK tak długo jak są świadomym wyborem.”
Strategia zakłada oczywiście wykorzystywanie także komercyjnego oprogramowania. „Komercyjne oprogramowanie jest tańsze tak długo jak jest używane w zakresie stworzonym przez autorów. Jednak często nie możesz go zmodyfikować do swoich potrzeb lub tracisz kontrolę nad kosztami jeśli modyfikacja jest możliwa.”
Archiwalny news dodany przez użytkownika: ptad.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →