24 maja dostawcy i użytkownicy, a także liczni miłośnicy oprogramowania open source, już po raz trzeci spotkają się w Warszawie na Kongresie zorganizowanym przez firmy IBM, Novell oraz Oracle. Program konferencji jest wspierany przez Stowarzyszenie Linux Profesjonalny. Po raz pierwszy partnerem merytorycznym Kongresu będzie także Koalicja na Rzecz Otwartych Standardów.

Głównym punktem programu obrad Kongresu będzie prezentacja wyników badania zastosowania Linuksa i oprogramowania open source w działalności komercyjnej. Raport sporządziło biuro badawcze Pentor International na bazie firm z listy Rzeczpospolita 2000, przy współpracy tygodnika Computerworld. Badaniom patronował także dziennik Rzeczpospolita. Podczas Kongresu uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, jak w praktyce działają profesjonalne rozwiązania open source, przykłady udanych wdrożeń w Polsce oraz demonstracyjny sprzęt i oprogramowanie.

System operacyjny Linux przeszedł długą drogę – od amatorskiego projektu, po rozwiązanie w pełni profesjonalne, stosowane w korporacjach, administracji czy największych na świecie serwisach internetowych i portalach, a także – co niezwykle ważne – w prywatnych domach i małych firmach. Przekonajmy się, jak zmienił się od poprzedniego roku zakres zastosowania platformy Linux w polskich firmach i instytucjach.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Kongresie i już teraz zapraszamy do rejestracji. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona.
Program Kongresu

9:30 – 10:00 Rejestracja uczestników konferencji.

10:00 – 10:20 Przywitanie, informacje organizacyjne i wprowadzenie do Kongresu.
Piotr Waglowski w imieniu Koalicji na Rzecz Otwartych Standardów i we współpracy z prezesem Stowarzyszenia Linux Profesjonalny, Stanisławem Stanuchem)

10:20 – 10:30 Wystąpienie honorowego gościa Kongresu o synergii między wolnym oprogramowaniem i transparentnością projektów publicznych.
Minister Piotr Piętak

10:30 – 11:00 Linux w biznesie: prezentacja wyników najnowszych badań i porównanie z ubiegłorocznymi.
Renata Pasternak, Research Team Director, Pentor Research International

11:00 – 11:30 Rola i znaczenie otwartych standardów w biznesie i administracji.
Krzysztof Kowalczyk, ISOC Polska

11:30 – 12:30 Z życia wzięte – case studies klientów z Polski szeroko wykorzystujących rozwiązania oparte na Linuksie

12:30 – 13:00 Kawa, czas na odwiedzenie stoisk informacyjnych partnerów Kongresu

13:00 – 14:30 OS kwadrat (open source + open standards). Od notebooka po superkomputer – przegląd możliwości zastosowania rozwiązań linuksowych zależnie od potrzeb bizesnowych (IBM/Novell/Oracle)

14:30 – 15:00 Wspólna demonstracja rozwiązań na żywo (IBM/Novell/Oracle)

15:00 – Zakończenie. Losowanie nagród od partnerów Kongresu i lunch do godz. 16:00

Dodatkowe informacje:
Alicja Siemińska, email: Alicja.Sieminska@oracle.com;
tel.: (22) 690 8768; GSM: 0-661 966 242
Rejestracja na stronie: www.linuxpro.org.pl/kongres

Archiwalny news dodany przez użytkownika: organizatorzy.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →