Firma ADB Polska Sp. z o.o. oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego z prof. Krzysztofem Diksem na czele wspólnie organizują trzecią juz edycję otwartego konkursu programistycznego „Potyczki Algorytmiczne”. Poniżej przesyłam informacje o konkursie, ktore z pewnością zainteresują czytelnikow 7thGuard.net.

Wszystkich interesujących się informatyką, a w szczególności algorytmiką i programowaniem, zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Celem konkursu jest umożliwienie każdemu informatykowi, bez względu na wiek i wykształcenie, sprawdzenia swoich umiejętności w rozwiązywaniu problemów algorytmicznych, układaniu wydajnych algorytmów i pisaniu dobrej jakości programów.
Potyczki Algorytmiczne to 6 tur wirtualnych startujących 10 kwietnia br., oraz runda finałowa, gdzie „oko w oko” spotka się 20 najlepszych potyczkowiczów. Wielu z nich jest laureatami tak uznanych konkursów jak: TopCoder, ACM Collegiate Programming Contess, Google Code Jam, Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna. Zatem, jest z kim i o co walczyć. Sam konkurs jest świetną, intelektualną zabawą, nagrody to m.in. cenne laptopy, a finał w Zielonej Górze będzie prawdziwą atrakcją dla najlepszych.
W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział prawie 4000 osób. Zwycięzcy odjechali z nagrodami, statuetkami i dyplomami, a pierwsze 256 osób otrzymało od organizatorów koszulki konkursowe i “paszporty ADB”, skracające procedurę rekrutacyjną w firmie ADB Polska Sp. z o.o.
Zainteresowanych konkursem odsyłamy na stronę www.konkurs.adb.pl. Rejestracja do konkursu rozpoczyna się 20 marca 2007 r.
Terminy:
Runda wirtualna: 10 – 17 kwietnia 2007 r.
Finały: 27-29 kwietnia 2007 r. w Zielonej Górze.
Życzę powodzenia i zapraszam!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Andrzej Znamirowski.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →