Zaraz po pojawieniu się wtyczki dodającej obsługę ODF w MS Office 2007, Sun ogłosił, że prowadzi prace nad własnym konwerterem, który ma być dostępny w postaci wtyczki dla MS Office 2003 do końca lutego. Wtyczka powstaje w ramach pracy nad pakietem StarOffice 8. Dzięki niej możliwe będzie wdrożenie OpenDocument również w instytucjach uzależnionych, np. ze względu na obsługę urządzeń dla niepełnosprawnych, od starszych wersji popularnego MS Office.

„ODF jest ważny — twierdzi Sun — ponieważ zapewnia, że dokumenty będą czytelne również w dalekiej przyszłości, dając przy tym szeroki wybór własnościowego i otwartego oprogramowania używanego do pracy z nimi.”
Marino Marcich z ODF Alliance twierdzi, że użycie standardu OpenDocument znacznie wzrosło w ciągu ubiegłego roku, ponieważ coraz więcej rządów i firm przechodzi na ten format. „Ta wtyczka uprości i jeszcze bardziej przyspieszy implementację OpenDocument” — sądzi Marcich.
Obecnie dopracowywana wczesna wersja programu będzie obsługiwać obustronną konwersję dokumentów tekstowych w formacie .odt. Spodziewana wiosną tego roku wersja finalna ma być poszerzona o obsługę formatów arkusza kalkulacyjnego i prezentacji.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: rcz.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →