Strajk listonoszy ma dla mnie dwa negatywne skutki: Listy z Onetu dochodzą dopiero po tygodniu, a na nowego Linuksa Magazina czekałem do wczoraj. W sklepach leżał sobie już od dawna, a poczta wiozła i wiozła i wiozła…. Ale w końcu mam! I tak się cieszę, że chciałbym się podzielić z Wami informacją o jego zawartości.

Tematem przewodnim tego wydania jest szyfrowanie danych. Dwadzieścia trzy strony tekstu opisują różne jego aspekty, takie jak szyfrowanie dysków, partycji a nawet płyt CD.
Poza szyfrowaniem, w numerze znaleźć można sporo o multimedialności użytkowej, czyli o odbiorze satelitarnej telewizji, tworzeniu trójwymiarowych grafik wektorowych oraz budowaniu filmowych płyt DVD (w sam raz na okres świątecznego rodzinospotykania i rodzinofilmowania).
Całość przetykana jest materiałami rzekłbym inżynierskimi. Od porad Klausa Knoppera, poprzez pisanie skryptów tworzących grafikę 3D po filtrowanie treści w sieci lokalnej.
Ocena pisma to zawsze sprawa osobnicza, mi jednak LM sprawił jak zwykle wiele radości. A do tego Wydawnictwo zapowiedziało, że już na dniach rozsyła numery styczniowe.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: tristan.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →