30 sierpnia 2006 opublikowano na oficjalnych serwerach zwierciadlanych Gentoo nowe wydanie dystrybucji oznaczone numerem 2006.1. Jest to druga i ostatnia planowana w tym roku wersja Gentoo Linux. System sam w sobie nie posiada wersji, kolejne wydania są jedynie okazją do stworzenia zaktualizowanych płyt instalacyjnych, LiveCD oraz podjęcia odważniejszych kroków: zmian w pakietach i konfiguracji systemu.

Od ostatniej wersji 2006.0 zaszło kilka istotnych zmian m.in. na najpopularniejszych architekturach x86 i amd64, ale nie tylko na nich, nastąpiła aktualizacja GCC do wersji 4.1.1 z dotychczasowej 3.4.6 oraz glibc do wersji 2.4, poprawiono także skrypty startowe wchodzące w skład pakietu baselayout 1.12.1 oraz odświeżono rozkład poszczególnych profili dodając kilka specyficznych konfiguracji.
Poprawiono sam graficzny instalator, który pojawił się w wydaniu 2006.0. Teraz jest on znacznie bardziej ostrożny w czasie podziału dysku twardego na partycje, tak by zminimalizować szanse na jakiekolwiek problemy. Dodano także możliwość instalacji bez dostępu do internetu oraz poprawiono interfejs aplikacji, aby jej obsługa była prostsza.
Wszystkie te zmiany są odpowiednio odzwierciedlone w dokumentacji, Podręcznik Gentoo (w języku angielskim) został już zaktualizowany, tak by zawierał najświeższe informacje. Przygotowywane jest także jego tłumaczenia na język polski.
Oficjalne ogłoszenie można znaleźć na serwerach Gentoo Linux.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: moloh.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →